آمریکا؛ تلاش برای کاهش میزان نیکوتین در هر سیگار و جلوگیری از مرگ میلیون ها نفر

4 14 خبر عجیب

شفقنا- ایالات متحده در تلاش است تا میزان نیکوتین موجود در هر سیگار را کاهش دهد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس 24; دولت بایدن روز سه شنبه گفت که سیاست جدیدی را تدوین خواهد کرد که تولیدکنندگان سیگار را ملزم می کند نیکوتین را به سطوح غیر اعتیادآور کاهش دهند. این اقدام ضربه بزرگی به صنعت دخانیات ایالات متحده تلقی می شود.

اقدام جدید دولت ایالات متحده، سازمان غذا و دارو را ملزم می کند تا قانونی را تدوین و سپس صادر کند که احتمالاً با اعتراض شدید صنعت تنباکو مواجه خواهد شد. در صورت موفقیت، استاندارد جدید آمریکایی می تواند جان میلیون ها نفر را تا پایان قرن نجات دهد و آینده ای را رقم بزند که در آن سیگار دیگر مسئول اعتیاد و بیماری های ناتوان کننده نیست.

هزاران ماده شیمیایی دیگر در تنباکو و دود آن مسئول بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی، سکته مغزی، بیماری های ریوی، دیابت و غیره هستند.

اگرچه سیگار کشیدن در ایالات متحده نسبت به اروپا کمتر رایج است و سال هاست که کاهش یافته است، اما بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، هنوز باعث مرگ 480000 نفر در سال در این کشور می شود.

طبق گزارش سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، حدود 12.5 درصد از کل بزرگسالان در ایالات متحده سیگاری هستند.

مطالعه دیگری که توسط FDA انجام شد نشان داد که اگر سیاست کاهش نیکوتین در سال 2020 تصویب شود، می تواند منجر به غیرسیگاری در بیش از 33 میلیون نفر و بیش از هشت میلیون مرگ ناشی از بیماری های مرتبط تا سال 2100 شود. از سیگار کشیدن خودداری کنید.

  زمان تحویل 1401/1401 چقدر است؟

اخبار اصلی را در فرانس 24 ببینید

دیدگاهتان را بنویسید