آخرین رسید کارت آزمون دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

به گزارش موج نیوز، کارت ورود به جلسه کنکور پزشکان و پزشکان در رشته های علمی یا فناوری علوم پایه پزشکی، بهداشت و درمان و علوم تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی https در دسترس است. : / /www.sanjeshp.ir/ در اختیار داوطلبان این آزمون می باشد.

طبق تقویم اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، آزمون کتبی پذیرش دانشجوی دکتری عصر روز پنجشنبه دوم تیرماه و صبح روز جمعه سوم تیرماه برگزار می شود.

زمان شروع آزمون 9 صبح (شروع مراحل آزمون ساعت 8 صبح) و زمان شروع آزمون عصر (15 بعد از ظهر) خواهد بود. متقاضیان بدون داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر مجاز به ورود به جلسه آزمون نیستند.

آزمون فوق برای تمامی رشته ها بصورت کاغذی (پرسشنامه و پاسخنامه کاغذی) برگزار خواهد شد.

همچنین ممکن است پذیرفته شدگان یا انصراف دهندگان در آزمون دکتری تخصصی دکتری پژوهشی در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و درمان و علوم تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در سال 1400 در آزمون 1401 شرکت کنند.

با تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف شد و درس زبان انگلیسی عمومی با 30 سوال (شامل 10 سوال قابل فهم) 10. سوالات فرهنگ لغت و 10 سوال گرامر) با ضریب 3 برای تمامی رشته ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه می شود.

چنانچه داوطلبی در سال آخر تحصیلی خود باشد و تا تاریخ 31 شهریور 1402 پس از اعلام نتایج به هر دلیلی فارغ التحصیل نشود، پذیرش وی «لغو» خواهد بود.

  رد کامل پرونده اقتصادی هادی رضوی و شبنم نعمت زاده

متقاضیان می توانند تنها یکی از رشته های دکتری تخصصی یا پژوهشی را برای شرکت در آزمون ورودی دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی انتخاب کنند.

افرادی که تاریخ پذیرش آنها قبل از اعلام پذیرش در دانشگاه است، باید در تاریخ مشخص شده (مشخص در فرم درخواست) تعیین تکلیف شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن سایر شرایط و ضوابط در صورت ترخیص داوطلبان بر اساس مفاد نظام استخدامی می توانند ادامه تحصیل دهند. در غیر این صورت غایب محسوب می شوند و حق ادامه تحصیل نخواهند داشت.

اساتید دانشگاهی که بر اساس قانون تامین هیات علمی لازم فعالیت می کنند پس از پذیرش در دانشگاه و پس از احراز شرایط ادامه تحصیل بر اساس مراحل تعیین شده اخراج خواهند شد.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیل برای آنها صادر نمی شود و دانشگاه ها حق ثبت نام ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید