وقوع گرد و غبار طی سه روز آینده در مناطق مرکزی کشور

به گزارش موج نیوز، صادق ضیائیان، رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور گفت: البرز مرکزی، هوای ابری، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال گرد و خاک.

وی افزود: این وضعیت برای روزهای دوشنبه و سه شنبه (16 و 17 خرداد) علاوه بر این مناطق در ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های گیلان، مازندران، گلستان و برخی از نقاط مرکز و چهارشنبه در برخی نقاط پیش بینی می شود. شمال شرق و شمال غرب کشور».

وی تاکید کرد: طی سه روز آینده (دوشنبه تا چهارشنبه 15 تا 7 خردادماه) طی ساعاتی در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و گرد و خاک همراه با رگبار گرد و خاک در منطقه زابل خواهد بود. بود. همچنین برای استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لام ایلام و خوزستان وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: دمای هوا از روز سه شنبه (27 خرداد) در گیلان و از چهارشنبه (28 خرداد) در اردبیل، مازندران و گلستان کاهش محسوسی خواهد داشت.

وی وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (15 خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال بارش باران و گرد و خاک با کمینه دمای 25 و حداکثر 37 درجه سانتیگراد است. و در روز سه شنبه (17 خرداد) نیمه ابری و گاهی ابری با احتمال وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد.

  آیا زمانی که شورای عالی قضایی اهرم دولت اضطراری را از جناح صدر بردارد، عراق وارد خلاء قانون اساسی خواهد شد؟ عرب

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی در پایان گفت: طی امروز و فردا (26 و 27 خرداد) اهواز با دمای 49 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز و شهرکرد سردترین مرکز کشور است. کشوری با دمای 7 درجه سانتیگراد.

دیدگاهتان را بنویسید