وزارت بهداشت: میزان ابتلا به اسهال در حال افزایش است

62283179 خبر عجیب

شفقنا- رئیس اداره بیماری های آب و غذای وزارت بهداشت با تایید افزایش تعداد مبتلایان به اسهال، تاکید کرد: کرد.

به گزارش شفقنا، دکتر مریم مسعودی فر با اشاره به اینکه معمولاً با شروع فصل بهار و تابستان افزایش بیماری های گوارشی منتقله از طریق آب و غذا پیش بینی می شود، گفت: در این دو سال به دلیل محدودیت ها تماسی با آنها وجود ندارد. بسیاری از عوامل بیماری زا و بنابراین با شروع فصل تابستان تعداد اسهال و استفراغ افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: با افزایش موارد ثبت شده بیماران مبتلا به اسهال حاد و آبکی، از نظر وبا و سایر میکروارگانیسم ها آزمایش خواهیم کرد. بررسی های انجام شده در آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت نشان می دهد که عامل حادترین اسهال عوامل ویروسی هستند.

وی گفت: ویروس ها بسیار مسری هستند. این ویروس ها در عفونت های گوارشی محدود هستند و مدت کوتاهی دارند، اما در عین حال بسیار مسری هستند و می توانند افراد زیادی را مبتلا کنند.

اسهال ویروسی نیازی به آنتی بیوتیک ندارد

وی نحوه انتقال این ویروس را تماس انسان به انسان و مصرف آب و غذای آلوده عنوان کرد و گفت: بهداشت، شستن دست ها به مدت 20 ثانیه، شستشوی صحیح میوه ها و سبزی ها و جلوگیری از کم آبی بدن، اجتناب از تماس با بیمار از بیرون به ویژه گروه های آسیب پذیر مانند کودکان، افراد مسن و افراد با سیستم ایمنی ضعیف ضروری هستند.

رئیس اداره بیماری های آب و غذا وزارت بهداشت گفت: ضعف و بی حالی شدید و از دست دادن هوشیاری از نشانه های کم آبی شدید بدن است که در این صورت و همچنین در صورت مشاهده خون در مدفوع، شما را از دست می دهد. باید بره دکتر

  پیام تسلیت دکتر خرازی در پی درگذشت دکتر مهدوی دامغانی

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، در پایان گفت: اسهال های ویروسی نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ندارد و نباید خودسرانه مصرف شود مگر اینکه با دستور پزشک این کار را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید