وال استریت ژورنال: مالیات کم و بدون تحریم، دبی را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاران روسی تبدیل کرده است

خبر عجیب

شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که دبی به دلیل مالیات و تحریم های پایین به مقصدی جذاب برای تجار و سرمایه گذاران روسی در امارات تبدیل شده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا وال استریت ژورنال، دبی به مقصدی برای شرکت های روسی و ثروتمندانی تبدیل شده است که به دنبال مکانی برای فرار از تحریم های غرب و فرار از تجارت خود از روسیه هستند. – جنگ در اوکراین

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که امارات و دبی تحریم‌های آمریکا یا اروپا را علیه روسیه اعمال نکرده‌اند و علی‌رغم مشارکت امنیتی طولانی‌مدت خود با واشنگتن، تلاش می‌کنند موضعی بی‌طرف در قبال جنگ روسیه و اوکراین اتخاذ کنند.

بر اساس این گزارش، شرکت ها و افراد زیادی از اروپا و سایر کشورها به دبی مهاجرت کرده اند، زیرا این شهر مکانی عالی برای کار است و علاوه بر حضور حدود 100000 روسی زبان در آن کشور، قوانین مهاجرتی نسبتا آسان و بدون درآمد وجود دارد. بنابراین، با ادامه پروازهای بین مسکو و امارات، تعداد گردشگران روسی در امارات دو برابر شده است.

نگرانی کشورهای غربی

وال استریت ژورنال ادامه داد: مقامات غربی از امارات متحده عربی خواسته اند که تجارت با روسیه را متوقف کند، اما بی فایده است. آنها نگران هستند که دبی از روابط بین المللی خود برای دور زدن تحریم ها استفاده کند.»

رابرت هابیک، وزیر اقتصاد آلمان در جریان سفر به امارات در ماه مارس به خبرنگاران گفت: ما نمی خواهیم امارات بخشی از تحریم ها علیه روسیه باشد، اما نمی خواهیم از تحریم های اروپا و آمریکا استفاده کنیم.

  حجت‌الاسلام نوری: نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

در همین حال، موضع امارات در قبال تحریم های غرب و اینکه آیا این تحریم ها را علیه افراد و شرکت های روسی اعمال خواهد کرد، نامشخص است. عبدالخالک عبدالله، استاد دانشگاه گفت: “روابط همه جانبه امارات متحده عربی با همه کشورها، از جمله تجارت با روسیه، نشان دهنده عزم ابوظبی برای حفظ موضع بی طرف در سیاست خارجی است. وقتی نوبت به تحریم های آمریکا و اروپا می رسد، ما بسیار گزینشی هستیم.” سیاست خارجی امارات علوم سیاسی. ما عمل می کنیم و گاهی اوقات می توانیم نه بگوییم.

حجم انتقال به دبی

وال استریت ژورنال ادامه داد: نمونه های زیادی از انتقال شرکت ها، اموال و شهروندان روسی به دبی پس از جنگ روسیه وجود دارد که یکی از آنها سوفکام فلوت، شرکت کشتیرانی دولتی روسیه است. و این همان حمل و نقل نفتی است که شرکت های نفتی در سراسر جهان از آن تانکرهای نفتی کرایه می کنند، از جمله شرکت فرانسوی توتال انرژی و آرامکو از عربستان سعودی.

حضور شرکت بزرگ Sofcom Flute در دبی به آن اجازه می دهد تا حمل و نقل خود از جمله دسترسی به سوخت، تعمیر کشتی، بیمه کارکنان و بار و خدمات بانکی را ادامه دهد و حفظ کند.

ویزای سرمایه گذاری

خرید ملک در امارات می تواند نسبتا آسان باشد. داشتن ویزای اقامتی که ضمانت محلی برای آن لازم نیست، پیش نیاز است. کارشناسان می گویند اسناد خرید آپارتمان و راه اندازی کسب و کار بسیار اندک است. با این حال، پول نقش کلیدی در سازش دارد.

هر کسی که در ملکی به ارزش حدود 272000 دلار (185000 یورو) سرمایه گذاری کند، ویزای اقامت سه ساله در امارات را دریافت خواهد کرد. ویزای اقامت پنج ساله را می توان برای سرمایه گذاری به ارزش 1.36 میلیون دلار (1.8 میلیون یورو) دریافت کرد. بنابراین برای روس‌های طبقه متوسط ​​رو به بالا که می‌خواهند از معاملات و دارایی‌های خود در برابر تحریم‌ها یا علیه دولت خود محافظت کنند، یا نگران فروپاشی اقتصادی در روسیه هستند، می‌توانند پناهگاه امنی در امارات پیدا کنند.

  یک سیستم بارندگی انتقالی در حال ورود به حومه شهر است

دبی مدت‌هاست که مقصد گردشگری روس‌هایی بوده که می‌توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند. امارات متحده عربی در سال 2019 حدود 730000 گردشگر روسی را پذیرفت. پس از آن، همه گیری تاج کاهش یافت. تخمین زده می شود که در حال حاضر حدود 100000 روسی زبان در امارات وجود دارد. حدود 40000 نفر از آنها اهل روسیه هستند و بقیه اکثراً از جمهوری های شوروی سابق هستند.

این خبر را در الخلیج الجدید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید