هدف بانک ملی ایران از واگذاری شرکت ها تضمین منافع مردم و تقویت فرآیند بانکی است.

به گزارش موج نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در این بازدیدها علی بابای کارنامی و منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، جواد بخشی رئیس بانک ملی ایران، محمدحسین فروزان مهر حضور داشتند. حنالی رشیدی، رئیس شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، رئیس واحد مازندران و تعدادی از مدیران استانی.

فرزین با اشاره به تکلیف بانک مرکزی در واگذاری بنگاه های اقتصادی گفت: بانک ملی ایران به موضوع واگذاری شرکت ها نگاه ملی دارد و منافع کارکنان و کارگران در شرکت ها و منافع مردم این شهرستان را در اولویت قرار می دهد. “

وی افزود: واگذاری عجولانه بنگاه های اقتصادی به ضرر کارگران این واحدهای تولیدی و همچنین به ضرر بانک ملی ایران است.

مدیرعامل بانک ملی تاکید کرد: یکی از اولویت های مهم در این بانک رسیدگی به وضعیت شرکت ها است که با جدیت دنبال می شود.

وی ادامه داد: بانک ملی ایران موظف است با خروج از بنگاه اقتصادی بانکداری را توسعه دهد چرا که یکی از کمبودهای اساسی کشور مشکل تامین مالی مردم، تولیدکنندگان و دستگاه های مختلف دولتی است.

فرزین گفت: برای تقویت فرآیند تامین مالی و فاصله گرفتن از کارآفرینی باید به راهی در نقل و انتقالات دست پیدا کنیم که با حفظ اشتغال کارکنان و توسعه فعالیت واحدهای واگذار شده، بانک به هدف خود در توسعه بانکی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه بانک ملی ایران مجموعه ای از شرکت ها در تمامی صنایع کشور را تحت پوشش دارد، گفت: واگذاری این شرکت ها باید با هدف تامین منافع مردم و رفع نیازهای صنایع مربوطه باشد.

  بیشترین امداد رسانی توسط هلال احمر در شهرستان های مهران، دره شهر و چاردوول انجام شد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اعمال اصل 44 قانون اساسی ادامه داد: البته در واگذاری ها قدرت بخش خصوصی برای تملک این واحدهای تولیدی لحاظ می شود.

وی افزود: قصد بانک ملی ایران از خروج از این شرکت، سودآوری نیست، خریداران این شرکت باید علاوه بر حفظ اشتغال، بتوانند با اجرای طرح توسعه، روند تولید را تقویت کنند.

فرزین تاکید کرد: بانک ملی ایران اجازه نمی دهد سهام واگذار شده به بخش خصوصی به بنگاه تجاری تبدیل شود.

وی با اشاره به تصمیم بانک برای تامین مالی واحدهای واگذار شده، گفت: دغدغه ما رفع نگرانی مردم بومی برای حفظ واحدهای تولیدی و تسریع روند اشتغال جوانان در منطقه است.

محمدرضا فرزین در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به خروج زیانده این شرکت و آغاز سودآوری در سال 1400، اظهار داشت: بانک ملی ایران آمادگی دارد با تشدید فرآیند تولید در این شرکت، زمینه را فراهم کند. پشتیبانی لازم

در این بازدیدها، نمایندگان ساری در مجلس شورای اسلامی و استانداران استان با ارزیابی رویکرد بانک ملی ایران برای تقویت بخش تولید در استان مازندران، بر رویکرد اشتغال محور واگذاری بانک تاکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید