نگرانی امام خمینی از آینده انقلاب

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین رفیعیشب گذشته در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شد، ایشان گفتند: شب 23 خرداد 1368 شب سختی برای مردم بود. مردم ایران و صبح امروز خبر درگذشت بنیانگذار انقلاب اسلامی نفرت و شگفتی عظیمی را در دلها ایجاد کرد.

وی با اشاره به اشک‌های مردم و خانواده‌های ایران به‌ویژه خانواده‌های شهدا، گفت: با وجود همه سختی‌ها از زمان رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، غیبت امام خمینی (ره) با جایگزینی رهبر فرزانه پر شد. از انقلاب».

رئیس مجلس در بخشی دیگر از سخنان خود به دغدغه ها و دغدغه های امام خمینی (ره) نسبت به آینده کشور اشاره کرد و اذعان داشت: امام (ره) بارها در سخنان خود از واژه های «می ترسم» و «می ترسم» استفاده کردند. سخنرانی ها نسبت به آینده کشور ابراز نگرانی کرده اند.

رفیعی در ادامه با بیان اینکه ده ها روایت از پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد ترس از آینده مسلمانان و مؤمنان ذکر شده است، اظهار داشت: نگرانی های پیامبر اکرم (ص) را می توان از موارد مختلف بیان کرد. دیدگاه ها، از جمله موضوعات طبقه بندی شده مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی.

وی ضمن تأکید بر حدیث «از تو بیمناکم از دینم بیزارم» به دغدغه های اجتماعی پیامبر(ص) و تأکید ایشان بر مدیریت جامعه توسط متقیان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ص) شکل گرفت. ضرباتی که منافقان به اسلام وارد می کنند بسیار بیشتر از ضربات کافران است.

این مدرس حوزه، تفسیر نادرست از آیات الهی و تمسک به انحرافات فرهنگی را از دیگر مشکلات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عنوان کرد و یادآور شد: بزرگترین چیز پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است. ) ترسیدند برای امت، این بود که راه قرآن منهای اهل بیت علیهم السلام از آیات الهی تفسیر انحرافی گرفته اند.

  استاندارد قم 400 واحد صنعتی را پوشش می دهد

رفیعی با بیان اینکه رسول خدا(ص) از بی برنامگی، سوء مدیریت و سوء مدیریت در عرصه اقتصادی مسلمانان نگران بود، گفت: عبدالملک مروان با کشتن هزاران مسلمان به قدرت رسید.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) نیز با تکیه بر سیره انبیا و اولیای الهی نگران آینده جوامع بشری هستند، گفت: از همه مسئولان، کارگزاران و مسئولان ملت انتظار می رود دغدغه های مقام معظم رهبری را برطرف کنند. انقلاب.

سخنگوی حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) نگران زوال اخلاق و ارزش های دینی هستند، گفت: با خدا بودن و جایگاه محوری خداوند در امور است. بسیار مهم و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) با تقوا، مردمی بودند، مردم شریفی شدند.

وی گفت: حفظ نظام از دیگر محورها و دغدغه های بنیانگذار انقلاب اسلامی بود. امام خمینی (ره) تاکید کردند؛ اگر چراغ این نظام خاموش شود، جبران نمی شود و انتقام از دشمنان اسلام و انقلاب و ملت بسیار سخت می شود.

رفیع در ادامه به فرازهایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) اشاره کرد و اذعان داشت: امروز شبکه های ماهواره ای فارسی زبان متعهد به براندازی نظام اسلامی هستند و از هر بهانه ای برای ضربه زدن به کشور متعهد هستند.

سخنگوی حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام خطر دخل و تصرف و ترس از بی کفایتی برای ورود به پیکره انقلاب را از دیگر دغدغه های امام راحل (ره) عنوان کرد و اذعان داشت: نفوذ بدون امضا است. .

وی با تاکید بر اینکه دغدغه کارگزاران نظام یکی دیگر از دغدغه های مهم امام خمینی (ره) بود، خاطرنشان کرد: امام (ره) تاکید کردند که این مسئولان تا چند روز دیگر به پایان می رسد. بنابراین دولت مردم و مسئولان از بالا تا پایین باید همواره آگاه باشند که بر سر دوراهی سعادت و شقاوت قرار دارند.

  کاهش شدید بارندگی در استان اردبیل در سال آبی جاری

رفیعی افزود: امام خمینی (ره) تاکید کردند که مسئولان اگر فقیر هستند، آنها را فراموش نکنند. اگر سیاست بوروکرات ها پشت کردن به محرومان و روی آوردن به سرمایه داران است، دولت به کاخ توجه می کند، پس باید سرنوشت دولت، نظام و ملت را بازگو کنیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) همواره دغدغه امور اقتصادی کشور، فقرا و نیازمندان را داشته اند، گفت: امام خمینی (ره) فقرا را خاندان خداوند متعال می دانند و تاکید کردند; اگر خدای ناخواسته جمهوری اسلامی نتواند مشکلات اقتصادی را جبران کند و مردم از جمهوری اسلامی ناامید شوند، ضربه سختی به انقلاب و اسلام وارد خواهد شد.

رفیع در پایان توجه به جوانان را یکی دیگر از محورها، دغدغه ها و دغدغه های امام خمینی (ره) عنوان کرد و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) بر اعتقادات و اعتقادات جوانان از جمله واجب بودن به نماز و تقویت اخوت و سخاوت تاکید دارند. در میان جوانان.

دیدگاهتان را بنویسید