من (ره) معتقد بوده ام که راه رسیدن به خدا از طریق مردم است

به گزارش موج نیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر جمعه، شامگاه 23 خرداد ماه سالروز رحلت امام خمینی (ره) در حرم مطهر امام راحل در مراسم بزرگداشت دهه کرامت به تشریح جلوه هایی پرداخت. کرامت در مکتب امام خمینی(ره) و بیان کرد: مرحله کرامت در مکتب امام خمینی(ره) عبادت به خداست.

رئیس جمهور افزود: سنگ بنای تفکر امام خمینی (ره) این بود که دنیا در پیشگاه خداست. امام هیچ جا مردم را به سوی خود دعوت نمی کرد، بلکه همه را به سوی خدا دعوت می کرد و خداباوری رمز موفقیت آنان بود.

رئیسی در نظر داشت نقش مردم و مردم سالاری را از دیگر مظاهر مکتب امام خمینی (ره) و نظام برخاسته از آن مکتب برجسته کند و گفت: امام به مردم ایمان داشتند، اندازه آرای ملت را می دانستند و واقعاً به مردم اعتقاد داشتند و به مردم اعتقاد داشتند. نقش آنها. امام معتقد بود راه رسیدن به خدا از طریق مردم است.

رئیس جمهور مخالفت و مقابله با استکبار را مظهر عدالت خواهی در گفتمان، سیره و مکتب امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: مفاسد … مگر می شود انسان کرامت نفس داشته باشد، اما قبول کند. بندگی و حاکمیت غیر خدا؟

رئیس جمهور یکی دیگر از جلوه های مکتب با کرامت امام خمینی (ره) را رابط معنویت و سیاست برشمرد و خاطرنشان کرد: حاصل سیاست بدون معنویت، 70 سال ظلم به ملت فلسطین، کلاهک هسته ای و ظلم به جهان و بشریت است. .

وی افزود: محور گفتمان امام خمینی (ره) اقامه حق و عدالت بود و امام بر این دو اصل به سیاستمداران جهان و ظلم صدام و یارانش تاکید داشتند.

  القدیمی: بحران بین نیروهای سیاسی بحران اعتماد است/ برخی به مفهوم انسداد عادت کرده اند

رئیسی با تاکید بر اینکه قلب امام خمینی (ره) برای همه مستضعفان و مستضعفان جهان می تپد، گفت: در همه مواضع و رویکردهای امام راحل، احساس مسئولیت در قبال همه مستضعفان و رستگاری مظلومان را می بینیم. “

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در زندگی سیاسی خود به گونه ای رفتار می کرد که همه مستضعفان او را مقتدا و رهبر خود می دانستند. امام عدالت خواه بود و این از ویژگی های انسان عادل است. امروز باید بر اجرای عدالت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه تاکید شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اسلام به ما آموخته است که باید برای ظهور منجی جهان و گسترش عدالت برای بشریت آماده باشیم، گفت: ما نمی خواهیم دست در دست هم برای ظهور منتظر بمانیم، بلکه باید منتظر ظهور باشیم. زمینه را برای آن فراهم کنید که «آنچه از رواج نیکی و طهارت در جامعه می توان انجام داد، همه باید آن را انجام دهند و هر که شاهد پلیدی و زشتی است، از آن نهی کند.

رئیسی تاکید کرد: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر رعایت نشود جامعه مرده است. حیات سیاسی یک جامعه به این بستگی دارد که اعضای آن جامعه احساس مسئولیت کنند.

رئیس جمهور افزود: پس از 40 سال اگر به مسیری که طی کرده ایم نگاه کنیم، می بینیم که گام های زیادی برای تثبیت و اعتلای ارزشمندترین میراث امام خمینی (ره) یعنی انقلاب و جمهوری اسلامی برداشته شده است. اما گام هایی رو به جلو وجود دارد.

  امیدواریم با استفاده از واحدهای تولیدی در سایت های صنعتی آبادان و هرمشهر بیکاری را کاهش دهیم

رئیس این بیانیه گام دوم انقلاب را بهترین سند برای ترسیم وضعیت کنونی و مسیر آینده دانست و افزود: بازنگری در 40 سال گذشته وظیفه همه است. کارهای بسیار خوبی انجام شده است اما در حوزه عدالت عقب هستیم و باید در حوزه عدالت اجتماعی و اقتصادی قدم های زیادی برداشته شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: در همه جای کشور به سخنان امام راحل و رهنمودهای رهبری عمل شد و مسئولان به خود و داشته های خود اعتماد کردند و به بیگانگان بی اعتماد شدند و سعی کردند با انقلاب اسلامی کشور را اداره کنند، عرصه ما آنجاست. موفقیت و پیروزی. «و هر جا که به دست‌های بیگانه و چگونگی به چالش کشیدن آنها نگاه می‌کردیم، به دردسر افتادیم.

وی افزود: اگر به دستورات امام عمل می شد و اقتصاد مقاومتی و سیاست های مصوب رهبر معظم انقلاب رعایت می شد، وضعیت ما بهتر از امروز بود.

رئیسی گفت: ما در بسیاری از زمینه ها از جمله علم، صنعت هسته ای و فناوری نانو پیشرفت داشته ایم. در سفرهای کوتاه خارج از کشور بخشی از دستاوردهای علمی جوانان را با خود می برم. به عنوان مثال در تاجیکستان، پایان نامه های زیادی حول این آثار اهدایی جوانان ایرانی می چرخد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به موفقیت دولت در مبارزه با اپیدمی ولیعهد گفت: روزی که دولت شروع به کار کرد، یک روز 700 خانواده عزادار شدند، اما امروز می بینیم که دیگر تاجی نداریم. “

وی تاکید کرد: معلوم می شود با توکل به خدا و مشارکت انسانی می توان قدم های خوبی برداشت. من آینده را بسیار روشن و روشن می بینم و علی رغم میل دشمنان گام های خوبی برخواهیم داشت.

  اعلام اولویت های هشت گانه سازمان زندانیان در سال 1401

رئیسی افزود: امام خمینی(ره) توکل به خدا، اعتماد به نفس و وعده نصرت الهی را به ما آموخت. زمانی که سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که فشار حداکثری کشور به طرز فجیعی شکست خورده است، به این معنی بود که ملت بزرگ ایران آمریکا را شکست داده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: با توکل به خدا، اتکال به قدرت های الهی، درس گرفتن از منویات امام و رهنمودهای رهبری، اعتماد به دستان جوانان و ملت و سیاست و فرهنگ «ما می توانیم» شهادت را اعلام می کنیم. سلیمانی به لطف خداوند با استفاده از توان ملت و خدمت به دولت، یقیناً موفق خواهیم شد و بر همه مشکلات فائق خواهیم آمد.

دیدگاهتان را بنویسید