قانون جدیدی برای حمایت از کارگران آمازون تصویب شده است

به گزارش شفقنا از مهر، مجلس ایالت نیویورک لایحه ای را با هدف محدود کردن سهمیه بهره وری کارگران انبار تصویب کرد. این لایحه اخیرا در سنای آمریکا تصویب شد. جسیکا راموس، سناتور نیویورک و جوینر از لتونی، یکی از اعضای مجلس قانونگذاری ایالتی، در ماه آوریل از این لایحه به نام قانون حفاظت از کارگران انبار رونمایی کردند. هدف آن نیروی کار آمازون است.

در سال 2021، لایحه مشابهی در ایالت کالیفرنیا تصویب شد و به قانون تبدیل شد. لایحه ارائه شده توسط راموس و جوینر در واقع روشی قوی تر و گسترده تر برای بیان قانون در کالیفرنیا بود.

طبق قانون، آمازون و هر شرکت دیگری که در زمینه انبارها فعالیت می کند، باید اسناد مربوط به سهمیه بهره وری مشخص شده و همچنین هرگونه تغییر در این زمینه را ارائه دهد. چنین فرآیندی تغییر محل کار را برای اهداف بهداشتی تسهیل می کند. از سوی دیگر، این اقدام شرکت ها را ملزم می کند تا ارزیابی های ارگونومیک کلیه فعالیت های مورد نیاز مصرف کنندگان را انجام دهند.

اگر وزارت کار ایالت نیویورک تشخیص دهد که این شرکت ها قانون را رعایت نکرده اند، آن موسسات جریمه خواهند شد. علاوه بر این، ممکن است شرکت ها از تعیین سهمیه بهره وری کارگران منع شوند و برای دستیابی به این امر باید از وقفه های مربوط به غذا خوردن و استفاده از حمام خودداری شود.

سرنوشت این لایحه و اجرای آن به امضای فرماندار نیویورک بستگی دارد.

کارگران آمازون مدت‌هاست به شرایط کاری اعتراض کرده‌اند.

  ناطق: شهید بهشتی نگذاشت کسی حقوق اولیه بشری را زیر پا بگذارد

دیدگاهتان را بنویسید