فرانسه: روسیه را نباید تحقیر کرد/ اوکراین عصبانی است

62137173 خبر عجیب

شفقنا- در حالی که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است نباید با «تحقیر روسیه» «مسیر خروج» کرملین را مسدود کند، اوکراین از این اظهارات خشمگین است و به فرانسه توصیه کرد برای عقب راندن روسیه با کیف همکاری کند.

به گزارش شفقنا به نقل از بی بی سی، ماکرون گفت که این یک اشتباه اساسی برای رئیس جمهور روسیه است که پوتین را کنار بگذارد و مانع خروج شود.

برخی از رهبران و ناظران اروپایی در اوکراین، از جمله آقای مکرون، نسبت به عواقب اغراق مسکو ابراز نگرانی کرده‌اند، اما دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، واکنش تندی به رهبر فرانسه نشان داد و به متحدان کیف گفت: «بهتر است روی نحوه ماندن تمرکز کنید. “بگذارید روسیه” تحقیر شود “.

امانوئل مکرون یکی از معدود رهبران اروپایی است که تماس تلفنی دائمی با ولادیمیر پوتین برقرار می کند و تلاش می کند هر دو طرف را متقاعد کند که آتش بس کنند و پشت میز مذاکره بنشینند.

تلاش فرانسه برای باز نگه داشتن مذاکرات با کرملین تا حدودی متفاوت است و تا حدودی با تلاش بریتانیا و ایالات متحده، دو متحد اصلی دیگر اوکراین، در تضاد است.

کولبا وزیر امور خارجه اوکراین روز شنبه (4 ژوئن) در توییتر نوشت: «شورای اجتناب از تحقیر روسیه تنها به تحقیر فرانسه و هر کشور دیگری که چنین موضعی داشته باشد منجر خواهد شد».

همزمان با محکومیت جهانی تجاوز خونین روسیه، کیف می گوید مسکو نباید بخواهد اوکراین اشغال بخشی از خاک خود را بپذیرد.

پیش از این، مکرون در مصاحبه ای با رسانه های محلی فرانسه اظهارات جنجالی را مطرح کرده بود که در آن ولادیمیر پوتین خود را “انزوا” کرد و خود را از جامعه بین المللی منزوی کرد.

  رئیس جمهور فردا در دانشگاه صنعتی شریف حضور می یابد

او گفت: “من فکر می کنم – و این را به خودم گفتم – که پوتین یک اشتباه اساسی و اساسی در مورد مردم کشورش، تاریخش و خودش مرتکب شده است که منزوی کردن خود را از بحران بسیار دشوار می کند.”

ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا نیز از ماکرون حمایت کرد و گفت اروپا به “مذاکرات قابل اعتماد و موثر” نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید