صدور مجوز مشاغل داخلی در کشور 10 برابر شده است

به گزارش موج نیوز، «محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی توسعه مشاغل خانگی تبریز از دست اندرکاران این نمایشگاه قدردانی کرد. از و بسیار خرسندیم که اقدامات ویژه ای در زمینه اشتغال انجام شده و حمایت های لازم را از این افراد انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: برگزاری این گونه نمایشگاه ها به ویژه اگر در طول سال ثابت باشد به افزایش بازار، افزایش مهارت و توسعه فرهنگ کارآفرینی به ویژه کسب و کار داخلی کمک می کند.

کریمی بیرانوند تمرکز بر مشاغل خانگی را یکی از برنامه های ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه اشتغال زایی برشمرد و گفت: برنامه های خوبی در زمینه مشاغل خانگی و افزایش خوشبختانه با همکاری داریم. بانک مرکزی منطقه مورد استفاده قرار گرفته و به بانک های عامل ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته مشاغل خانگی مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی بسیار افسرده بود و چندان به چشم نمی آمد. اما با توجه به دغدغه های ویژه وزیر کار، حمایت از این حوزه در اولویت کاری ما قرار دارد. زیرا ما ظرفیت های فرهنگی و تمدنی زیادی داریم که می تواند به یک تجارت خانگی تبدیل شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های این وزارتخانه در حوزه مشاغل خانگی گفت: در زمینه صدور مجوز برای مشاغل خانگی اقدامات قابل توجهی انجام شده است. بنابراین بیش از دو سوم مجوزها آنی هستند و دیگر نیازی به ارجاع کارشناس نداریم.

  اعلام رنگبندی جدید کرونا / دو شهر خوزستان زرد شدند

کریمی بیرانوند با اشاره به افزایش 10 برابری مجوزهای مشاغل داخلی، افزود: در واقع متقاضی اطلاعات خود را وارد سامانه می کند و بلافاصله مجوز چاپ می شود. فقط یک سوم مجوزهای مشاغل داخلی سه روزه شد و مجوز صادر شد. این اقدام بسیار بزرگی است و منجر به افزایش 10 برابری مجوزهای مشاغل خانگی شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت مردم به برنامه ریزی های انجام شده با آموزش های فنی و حرفه ای در حوزه مهارت آموزی اشاره کرد و ادامه داد: جهاد دانشگاهی نیز یکی از مراکز پرتلاش در حوزه مهارتی است. عملکرد توسعه در این زمینه.”

وی افزود: در حوزه تامین مالی نیز حمایت ویژه ای از مشاغل داخلی خواهیم داشت به طوری که وام های ما نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید