شیوع اسهال ویروسی در کشور

به گزارش موج نیوز، مریم مسعودی فر، رئیس اداره بیماری های آب و غذای وزارت بهداشت، گفت: معمولاً با شروع بهار و تابستان افزایش بیماری های گوارشی از طریق آب و غذا پیش بینی می شود. تعداد افراد و تجمعات افزایش یافته است به طوری که در این دو سال به دلیل محدودیت ها بسیاری از افراد با عوامل بیماری زا تماس پیدا نکرده اند و با نزدیک شدن به فصل تابستان اسهال و استفراغ نیز در حال افزایش است.

وی تاکید کرد: با افزایش موارد ثبت شده بیماران مبتلا به اسهال حاد و آبکی، از نظر وبا و سایر میکروارگانیسم ها آزمایش خواهیم کرد. بررسی های انجام شده در آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت نشان می دهد که عامل حادترین اسهال عوامل ویروسی هستند.

وی گفت: ویروس ها بسیار مسری هستند. این ویروس ها در عفونت های گوارشی محدود هستند و مدت کوتاهی دارند، اما در عین حال بسیار مسری هستند و می توانند افراد زیادی را مبتلا کنند.

اسهال ویروسی نیازی به آنتی بیوتیک ندارد

وی نحوه انتقال این ویروس را تماس انسان به انسان و مصرف آب و غذای آلوده عنوان کرد و گفت: بهداشت، شستن دست ها به مدت 20 ثانیه، شستشوی صحیح میوه ها و سبزی ها و جلوگیری از کم آبی بدن، اجتناب از تماس با بیمار از بیرون به ویژه گروه های آسیب پذیر مانند کودکان، افراد مسن و افراد با سیستم ایمنی ضعیف ضروری هستند.

رئیس اداره بیماری های آب و غذا وزارت بهداشت گفت: ضعف و بی حالی شدید و از دست دادن هوشیاری از نشانه های کم آبی شدید بدن است که در این صورت و همچنین در صورت مشاهده خون در مدفوع، شما را از دست می دهد. باید بره دکتر

  ولایتی: آیت الله ری شهری عمر خود را صرف تبیین معارف اسلامی کرد

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، در پایان گفت: اسهال های ویروسی نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ندارد و نباید خودسرانه مصرف شود مگر اینکه با دستور پزشک این کار را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید