سقف هزینه اینترنت برای اپراتورهای تلفن همراه چقدر است؟

شفقنا رسانه- براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت یک گیگابایت اینترنت در سیم کارت های دائمی ۴۰ هزار تن و خطوط اعتباری ۶۳ هزار تن است که استفاده مصرف کنندگان از اینترنت تحت تاثیر قرار می گیرد.

به گزارش شفقنا از ایسنا، سرویس اینترنت که به صورت بی سیم و بر اساس امواج تلفن همراه با استفاده از فناوری 2G، 3G و 4G ارائه می شود و در اختیار مشترکین قرار می گیرد، اینترنت همراه و کاربران در هر مکانی تحت پوشش شبکه های تلفن همراه نامیده می شود. (ثابت و همراه) می تواند از اینترنت پرسرعت استفاده کند.

شرکت‌های دارای مجوز، بسته به نوع مجوز، خدمات اینترنتی را با فناوری‌های مختلف، از جمله مجوز خدمات تلفن همراه (MNO) و اپراتور تلفن همراه مجازی (MVNO) ارائه می‌کنند. فهرست دارندگان خدمات اینترنت همراه در پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قسمت دارندگان مجوز، دارندگان مجوز ارتباطات سیار قابل دسترسی است.

تعرفه اپراتورهای تلفن همراه

بر اساس مصوبه 237-5 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در سال 1395 سقف تعرفه هر کیلوبایت اینترنت چهار سیم کارت دائمی و شش سیم کارت اعتباری تعیین شد. به این معنی که قیمت یک گیگابایت اینترنت در سیم کارت های دائمی بر اساس تعرفه عادی حدود 40 هزار تن و برای خطوط اعتباری حدود 63 هزار تن است، اما برای راحتی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه بسته های تشویقی اینترنت را با تخفیف های مناسب تعریف می کنند. و از طریق کانال های مختلف (کدهایی که دستور USSD، پورتال رسمی اپراتور و سایر پورتال ها را برای فروش، برنامه های کاربردی و غیره ارائه می دهند).

  بازرسی میدانی معاون اول رئیس جمهور با حضور در محل ریزش کلانشهر آبادان

لیست کامل بسته های اینترنت همراه در پرتال رسمی اپراتورها منتشر شده است. همچنین مشترکین می توانند بسته های اینترنتی را از طریق کدهای دستوری و حساب آنلاین خریداری کنند. مشترکین می توانند با شماره گیری کدهای دستوری هر اپراتور، بسته های اینترنتی را مرور و خریداری کنند.

https://cdn.isna.ir/d/2021/08/25/3/62014988.jpg

اما اخیرا به دلیل تغییر نرخ دلار و هزینه های اپراتور، بسته های اینترنتی خود را تغییر دادند که با انتقاد کاربران و برخی از کارکنان خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مواجه شد، اما رگولاتوری اعلام کرد این تغییرات مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است. کمیته تنظیم مقررات رخ داده و اپراتورها تخلف نکرده اند.

نحوه صرف حجم بسته های اینترنتی

در سال های اخیر افزایش چشمگیر سرعت اینترنت در سراسر جهان منجر به افزایش استفاده از اینترنت برای مشترکان شده است. از عوامل موثر در افزایش استفاده از اینترنت توسط مشترکین می توان به افزایش حجم وب سایت ها، بهبود کیفیت تصاویر و ویدئوهای آنلاین، بهبود کیفیت تصاویر و ویدئوهای استفاده شده در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، افزایش استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای اینترنتی و مکرر اشاره کرد. به روز رسانی ها

اما با توجه به عدم توجه اکثر کاربران اینترنتی به این تغییرات و خرید بسته های اینترنتی طبق روال سال های گذشته، برای مشترکین مشخص نیست که اپراتورهای تلفن همراه حجم بسته های مشترکین را به درستی محاسبه نمی کنند.-ear آنچه آنها فکر می کنند مشترک هستند به پایان رسیده است. بنابراین لازم است کاربران اینترنت به تغییرات ایجاد شده توجه داشته باشند.

  وزرای خارجه ایران و آفریقای جنوبی بر گسترش روابط دوجانبه تاکید کردند

برای اندازه گیری سرعت اینترنت همراه، مشترکین می توانند از طریق لینک های speedcheck.ir و speedtest.ir یا سایر سایت ها و اپلیکیشن های معتبر محاسبه سرعت اینترنت از جمله سامانه نت نت پلاس netsanjplus.ir اقدام کرده و از سرعت اینترنت روی سیم کارت آنها همچنین صفحه تست سرعت در پورتال اپراتورها وجود دارد و همچنین امکان تست سرعت سرویس اینترنت از طریق سایت خود اپراتور وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید