سد جگین و سهران ظرفیت آبرسانی به بیش از 80 روستای بشاگرد را دارد

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور در سفر استاندار هرمزگان به بشاگرد و بررسی وضعیت آب مناطق مرکزی، گوهران، گفر و پارامون بشاگرد، گفت: 95 درصد جمعیت این شهرستان روستایی هستند. و بیشترین پراکندگی را در استان دارد، افزود: بشاگرد در منطقه صعب العبوری قرار دارد که به دلیل نبود زیرساخت های مناسب از جمله جاده، اجرای پروژه ها با تاخیر مواجه شده و اجرای پروژه های آبرسانی نیازمند هزینه های بیشتری است.

وی به پیش بینی آبفا به نفع روستاها اشاره کرد بشاگرد وی در خصوص آب پایدار و توجه ویژه استاندار هرمزگان به افزایش بهره مندی مناطق محروم از آب پایدار، گفت: سدهای جگین و سهران دو منبع آبی پایدار این شهرستان هستند که اتصال روستاها به این خطوط نگرانی هایی را در زمینه تامین آب ایجاد می کند. برای جمعیت بشاگرد.

به گفته مدیرعامل آبفا هرمزگان، در حال حاضر هشت روستا و یک شهر بیش از 6 هزار نفری از خط انتقال جگین به سردشت و 13 روستا و یک شهر بیش از 8 هزار نفری از سد سهران به خط انتقال گوهران از نعمت آب شرب وجود دارد. آنها از این که این دو منبع آب پایدار (جگین و سهران) ظرفیت تامین آب شرب بیش از 80 روستای سردشت و گوهران را دارند، بهره برده اند.

حمزه پور افزود: منابع آب روستای بشاگرد علاوه بر دو سد جگین و سهران با 37 چشمه و 30 حلقه چاه متصل به خطوط انتقال جگین – سردشت و سهران – گوهران ضمن ارتقای کیفیت تامین می شود. آب مورد نیاز آنها خواهد بود.

  طالبان به خانه‌ها در غرب افغانستان حمله می‌کنند. کارشناس سیاسی در گفت و گو با شفقنا: ورود به خانه های مردم پدیده زشتی است

وی با اشاره به تصمیم استاندار هرمزگان برای سفر به این شهرستان از برنامه ریزی برای تحقق مطالبات مردم خبر داد و گفت: با حمایت استاندار هرمزگان 14 روستا با 4370 نفر جمعیت از نعمت شرب برخوردار می شوند. آب تا پایان امسال خواهد بود.

همسی پور افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده هشت طرح از طرح های ذکر شده از محل وام های استانی و شش پروژه نیز از محل وام های ستاد محرومیت زدایی مکران است.

دیدگاهتان را بنویسید