روسیه: اوکراین به محلی برای “معاملات” تبدیل شده است

شفقنا- وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه غرب در حال ممانعت از مذاکرات اوکراین با روسیه است، تاکید کرد: اوکراین ابزار مذاکره است. ابزاری که تا حد زیادی توسط آمریکا و انگلیس دستکاری شده است.

به گزارش شفقنا، لاوروف به رادیو و تلویزیون جمهوری صربستان گفت: غرب به اوکراین اجازه مذاکره نخواهد داد. دو ماه پیش به نظر می‌رسید که اوکراین راه‌حلی برای مناقشه ارائه می‌دهد، اما غرب مانع از ادامه روند اوکراینی‌ها شد و آنها کنترل خود را بیشتر کردند.

او گفت: «اوکراین یک ابزار معامله است. ابزاری که تا حد زیادی توسط آمریکا و انگلیس دستکاری شده است. آنها کاملاً تابع ناتو و اتحادیه اروپا هستند که مدتهاست استقلال خود را از دست داده اند.

او گفت: «آنها از اوکراینی ها به عنوان ابزاری برای محدود کردن کشور ما یا به قول خودشان برای نابودی آن و شکست روسیه در میدان جنگ استفاده می کنند.

جوزف بورل، وزیر امور خارجه روسیه، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و برخی از سیاستمداران آمریکایی گفتند: «روسیه و پوتین باید در میدان نبرد شکست بخورند».

لاوروف افزود: صدها جاسوس آمریکایی و انگلیسی به مدت 10 سال در اوکراین کار می کنند. وی افزود: فکر می کنم 10 سال است که آنجا بوده اند و ساختمان های عظیمی را در آژانس های رسمی اوکراین اشغال کرده اند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که آمریکا و انگلیس زمانی که تصمیم گرفتند سامانه های موشکی دوربرد به اوکراین را تامین کنند، مسیر پرخطری را در پیش گرفتند.

لاوروف گفت: «شما می بینید که سلاح های سبک و سنگین به اوکراین پمپاژ می شود. اکنون آمریکایی ها در حال ساخت موشک هستند. انگلیسی ها بلافاصله به ایالات متحده پیوستند و ظاهراً منتظر تأیید واشنگتن بودند. آنها می گویند اکنون سکوهای پرتاب موشک در اختیار اوکراینی ها قرار خواهند داد. این خطرناک است، چنین اقدامات واشنگتن و لندن می تواند منجر به مرگ بیشتر اوکراینی ها شود.

  سردار محمد تقی آثار به تمامی سربازان شهیدش پیوست

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پیش از این بسته جدیدی از کمک های نظامی به اوکراین شامل سامانه های موشکی دوربرد را اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید