رد پای چین در کاهش بازار جهانی گوشی های هوشمند

شفقنا رسانه- IDC کاهش 3.5 درصدی فروش جهانی گوشی های هوشمند در سال 2022 را پیش بینی کرد و گفت: کندی رشد اقتصاد چین بزرگترین عامل تاثیرگذار بر فروش بازار در سال جاری خواهد بود.

به گزارش شفقنا از ایسنا، این پژوهشکده پیش‌بینی می‌کند که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند پس از کاهش در 9 ماه گذشته و چالش‌های نوظهور عرضه و تقاضا، در سال 2022 با 3.5 درصد کاهش به 1.31 میلیارد برسد.

انتظار می‌رود فروش گوشی‌های هوشمند در چین، بزرگترین بازار جهان، 38 میلیون دستگاه یا 11.5 درصد کمتر از سال 2021 باشد که چهار پنجم فروش جهانی را شامل می‌شود.

با این حال، بیشترین کاهش فروش در منطقه، جنگ در اروپای شرقی و مرکزی خواهد بود که کاهش فروش سریع‌تری نسبت به چین خواهد داشت. طبق گزارش IDC، فروش گوشی های هوشمند در این منطقه در سال جاری 22 درصد کاهش خواهد یافت.

نبیلا پوپل، مدیر تحقیقات IDC گفت: «قرنطینه‌های سریع با کاهش تقاضا در بزرگترین بازار جهان و تشدید محدودیت‌های زنجیره تامین، همزمان به عرضه و تقاضای جهانی آسیب رسانده است.

در میان فروشندگان گوشی های هوشمند، به نظر می رسد که اپل به دلیل کنترل بیشتر بر زنجیره تامین و به دلیل اینکه اکثر مشتریان در بخش تلفن های رده بالا کمتر تحت تاثیر مسائل کلان اقتصادی مانند تورم قرار می گیرند، کمترین تاثیر را خواهد داشت. اپل امسال تولید آیفون را ثابت نگه می دارد. پیش از این انتظار می رفت تولید آیفون افزایش یابد. عملکرد قوی این شرکت به شدت در تضاد با رقبای چینی است که اخیراً شاهد بدترین افت فروش از زمان شیوع بیماری همه گیر Quaid بوده اند.

  نقش منابع طبیعی در اقتصاد کشور باید معرفی شود

طبق گزارش بلومبرگ، پیش بینی جدید IDC 1.6 درصد بیشتر از پیش بینی قبلی است. اگرچه موسسه تحقیقاتی همچنان موانعی را برای صنعت گوشی های هوشمند در نیمه دوم سال مشاهده می کند، اما انتظار کاهش بیشتر را ندارد و پیش بینی می کند فروش در سال 2023 5 درصد بهبود یابد. محققان همچنین رشد در منطقه آسیا و اقیانوسیه را پیش بینی کردند. به استثنای چین و ژاپن که احتمالاً در سال 2022 با رشد 3 درصدی به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید