رئیس جمهور آمریکا به دلایل امنیتی به مکان امنی منتقل شده است

به گزارش موج نیوز، پس از ورود یک هواپیمای ناشناس به حریم هوایی بر فراز خانه ساحلی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در دلاور، ماموران سرویس مخفی آمریکا رئیس جمهور آمریکا را به مکان امن منتقل کردند.

به گزارش شبکه روسی راشاتودی، سرویس مخفی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور حوالی ساعت 13:00 دیروز (شنبه) به وقت محلی به مکان امنی منتقل شد و پس از آن هواپیمای Someone به اشتباه وارد منطقه امن نزدیک بایدن شد. استراحتگاه ساحلی دهبوره در دلاور.

سرویس مخفی آمریکا گفت: هواپیما به سرعت از حریم هوایی کنترل خارج شد.

بر اساس این گزارش، محل امنی که بایدن به آن منتقل شد ظاهراً یک ایستگاه آتش نشانی در مجاورت بود و کاروانی از خودروهای بایدن در حال ورود به ایستگاه آتش نشانی دیده شد و کامیون حامل رئیس جمهور ایالات متحده وارد ایستگاه آتش نشانی شد.

زمانی که ماموران اطلاعاتی ایالات متحده منطقه را پاکسازی کردند و تهدید احتمالی را بررسی کردند، منع رفت و آمد 20 دقیقه ای اعمال شد.

بو اریکسون خبرنگار CBS گزارش داد که دو هواپیمای نظامی پس از مشاهده هواپیمای غیرمجاز بر فراز شهر ساحلی به پرواز در آمدند.

یکی از افراد محلی به اریکسون گفت که حدود ساعت 12:45 او یک هواپیمای سفید کوچک را دید که در نزدیکی خانه ساحلی بایدن در حال پرواز بود. دو هواپیمای نظامی چند دقیقه بعد بر فراز ساحل ریهوبوت پرواز کردند.

بر اساس این گزارش، سرویس مخفی آمریکا در توضیح این حادثه گفت: «تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که خلبان برای کانال رادیویی مناسب نبوده، NOTAMS (اعلان پرواز) و دستورالعمل‌های پرواز را رعایت نکرده است. سرویس مخفی ایالات متحده با خلبان گفتگو خواهد کرد.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 19 آبان ماه، 1400/7948 بیمار جدید شناسایی کرد.

بر اساس این گزارش، کاروان بایدن پس از اینکه بازرسان متوجه شدند هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد، به خانه ساحلی بازگشتند.

در حالی که بایدن با خانواده خود در خانه ای در ساحل دلاور اقامت داشت، اداره هوانوردی فدرال محدودیت های موقتی را برای پروازهای این منطقه از عصر پنجشنبه تا صبح یکشنبه اعمال کرد.

به گفته راشاتودی، دولت ایالات متحده در پاییز گذشته یک قرارداد ساخت و ساز نزدیک به 500000 دلار برای ایجاد حصار امنیتی در اطراف خانه ساحلی رئیس جمهور ایالات متحده در Rehoboth امضا کرد.

بر اساس این گزارش، این پروژه در ماه مارس متوقف شد و در انتظار تاییدیه های نظارتی محلی مورد نیاز برای ساخت دیوار بر روی مرز شهر است.

بر اساس این گزارش، خانواده بایدن برای ساخت دیوار سنگی 4 فوتی در جلوی خانه و حصاری 10 فوتی با ستون های سنگی در کنار و پشت ملک مجوز خواسته اند.

با این حال، منتقدان به طعنه خواستار ساخت دیواری با پول مالیات دهندگان برای کمک به ایمن سازی خانه بایدن پس از نصب دیوار توسط رئیس جمهور در مرز جنوبی با ایالات متحده شدند. بایدن به دنبال ایمن سازی خانه خود در ساحل است که قبلاً آن را “هدر دادن پول” در دیوار مرزی خواند و گفت که این یک تصمیم جدی سیاسی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید