دعایی که امام خمینی (ره) دارم: نوشته سلطان احمدی

c354ec41 6dc2 4248 884e 75d9fd58b017 خبر عجیب

شفقنا- امام خمینی (ره) انس خاصی با قرآن و ادعیه داشتند و مقید به دعای مهدوی بودند و آن را به دیگران سفارش می کردند.

به گزارش شفقنا، امیرمحسن سلطان احمدی، فعال فرهنگی و مهدوی به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت امام راحل در یادداشتی با عنوان «دعای سفارش شده از سوی امام خمینی(ره) به منتظران ظهور» نوشت: شفقنا:

یکی از دعاهای مستحب برای منتظران ظهور در غیبت امام زمان (عج) دعای عهد است که دعایی از امام صادق (ع) است و مستلزم تجدید بیعت با امام زمان است. ). این دعا از دعاهایی است که در زمان غیبت امام زمان (عج) به ویژه چهل روز بعد از نماز صبح بسیار بر آن تاکید شده است.

امام راحل هم در زمان بیماری چهل روز دعای عهد را بخواند. به طوری که وقتی بعد از مرگ او وسایل خود از جمله کلیدهایشان را به خانه منتقل کردند، متوجه شدند که تاریخ هشتم شووال را در گوشه صفحه به عنوان دعا نوشته اند.

عروس امام، خانم دکتر فاطمه طباطبایی نیز یکی از مواردی که امام راحل در روزهای اخیر توصیه کردند خواندن دعای عهد بود، به من گفت: صبح سعی کن دعای عهد را بخوانی چون با تقدیر تداخل دارد. .

این توصیه حضرت راحیل بر اساس روایتی از امام صادق علیه السلام است که حضرت در مورد آثار و زمان خواندن این دعا فرمودند: بمیر خداوند او را از قبر بیرون آورد پس او را بیرون آورد و داد. برای هر کلمه این دعا هزار حسنه برای اوست و هزار گناه او را آمرزید و این دعا همین عهد است.

  شهردار تهران: تحریم ها نمی تواند مانع روابط ایران و کوبا شود

«الْکِتَابُ الْعَتِیقُ، قَالَ أَخْبَرَنِی السَّیِّدُ الْأَجَلُّ عَبْدُ الْحَمِیدِ بْنُ فَخَّارِ بْنِ مَعَدٍّ الْعَلَوِیُّ الْحُسَیْنِیُّ الْحَائِرِیُّ فِی سَنَهِ سِتٍّ وَ سَبْعِینَ وَ سِتِّمِائَهٍ قَالَ أَخْبَرَنِی وَالِدِی عَنْ تَاجِ الدِّینِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ الدَّرْبِیِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْبَحْرَانِیِّ الشَّیْبَانِیِّ عَنْ أَبِی مُحَمَّدٍ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ عَنْ عَلِیِّ بْنِ إِسْمَاعِیلَ عَنْ یَحْیَی بْنِ کَثِیرٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ الْقُرَشِیِّ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ سَعِیدٍ عَنْ عَلِیِّ بْنِ الْحَکَمِ عَنِ الرَّبِیعِ بْنِ مُحَمَّدٍ الْمُسْلِیِّ قَالَ قَرَأْتُ عَلَی عَبْدِ اللَّهِ بْنِ سَلْمَی قَالَ سَمِعْتُ سَیِّدَنَا الْإِمَامَ جَعْفَرَ بْنَ مُحَمَّدٍ الصَّادِقَ ع یَقُولُ: مَنْ دَعَا إِلَی اللَّهِ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً بِهَذَا الْعَهْدِ کَانَ مِنْ أَنْصَارِ قَائِمِنَا ع وَ إِنْ مَاتَ أَخْرَجَهُ اللَّهُ إِلَیْهِ مِنْ قَبْرِهِ وَ أَعْطَاهُ اللَّهُ بِکُلِّ کَلِمَهٍ أَلْفَ حَسَنَهٍ وَ مَحَا عَنْهُ أَلْفَ سَیِّئَهٍ وَ هُوَ هَذَا الْعَهْد…».(مجلسی، ب حر الانوار، 1403ق، جلد 83، ص 284).

دیدگاهتان را بنویسید