دانشگاه علوم پزشکی اهواز نسبت به خطر گرمازدگی هشدار داد

دانشگاه علوم پزشکی اهواز نسبت به خطر گرمازدگی هشدار داد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به خطر گرمازدگی هشدار داد و توصیه هایی را به مردم در خصوص صدور گزارش های هواشناسی مبنی بر افزایش دما اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، در این پیام به مردم توصیه شد قبل از احساس تشنگی آب سرد بنوشند، در ساعات شلوغی در خانه بمانند و در صورت لزوم از لباس‌های گشاد، نازک، سبک و کلاه استفاده کنند.

همچنین به مردم توصیه می شود در روزهای گرم از فعالیت بدنی شدید خودداری کنند و در صورت اجبار به ورزش در روزهای گرم یا گرم، استراحت کوتاهی داشته باشند.

مراقبت از سالمندان و جلوگیری از خروج آنها از خانه در اوج گرما و استفاده از حوله یا حوله مرطوب برای خنک کردن سر و بدن از دیگر توصیه هایی است که برای جلوگیری از گرمازدگی بیش از حد توصیه می شود.

در این پیام همچنین به مردم توصیه می شود در صورت خروج از منزل برای جلوگیری از گرمازدگی به مکان های خنک مانند مساجد، مغازه ها و پاساژها پناه ببرند و در صورت احساس سرگیجه، رنگ پریدگی، استفراغ، حالت تهوع یا تنگی نفس با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

سازمان هواشناسی خوزستان گزارش دمای 49 درجه به بالا و افزایش رطوبت هوا از شنبه 14 خرداد لغایت پنجشنبه 19 خرداد در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی را اعلام کرد.

  آغاز اجرای 3 طرح نوروزی هلال احمر از 25 اسفند در اردبیل.

دیدگاهتان را بنویسید