خسارت 500 میلیارد دینار عراقی ناشی از تردد و سوخت در بغداد

خبر عجیب

شفقنا- منار العبیدی، رئیس موسسه تحقیقات اقتصادی و مشاوره برای آینده گفت: راه بندان در خیابان های بغداد سالانه 500 میلیارد دینار ضرر دارد و هر خودرو در بغداد به دلیل ترافیک سالانه 570 لیتر بنزین مصرف می کند. عراق.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از راوادو، العبیدی گفت: ترافیک در خیابان های بغداد در حال افزایش است و هیچ راه حلی برای حل این مشکل ارائه نشده است. معضلی که منجر به اتلاف وقت شهروندان و وقوع حوادث رانندگی و آلودگی هوا می شود و سالانه 500 میلیارد دلار (بیش از 340 هزار دلار) به اقتصاد کشور خسارت وارد می کند.

وی ادامه داد: پول از دست رفته در اثر ترافیک در بغداد می تواند سالانه 11 هزار کیلومتر خیابان را آسفالت کند.

بیش از 1.5 میلیون خودرو در بغداد وجود دارد که 2 درصد افزایش در سال دارد، در حالی که ظرفیت خیابان های بغداد حدود 45 درصد است.

رئیس مدرسه عراق گفت: تردد در بغداد به دلیل ساعات اداری به ویژه در اوایل صبح و اواخر وقت در حال افزایش است و حدود 260 روز در سال شاهد ترافیک در خیابان های بغداد هستیم.

وی ادامه داد: تعداد خودروها در ساعت پیک در هر کیلومتر در یک خیابان سه بانده به هزار و 59 خودرو در ساعت و در مواقع عادی به 450 خودرو در ساعت می رسد.

العبدی درباره راه های کاهش ترافیک در بغداد گفت: «ما باید هر چه سریعتر تعداد خیابان ها را افزایش دهیم و خیابان های فعلی را گسترش و تعمیر کنیم. همچنین باید پل و تونل بسازیم و سرویس دولتی را به جاهای دیگر منتقل کنیم و ساختمان های جدید با پارکینگ بسازیم.«اجازه تکمیل کار ندهید.

  حفاظت مدنی عراق در مورد آتش سوزی های بزرگ تابستان آینده هشدار داد

بر اساس آمار پلیس راهنمایی و رانندگی عراق، تعداد خودروهای این کشور بدون احتساب اقلیم کردستان به 7 میلیون خودرو می رسد که باید 2 میلیون خودرو در اقلیم کردستان به آن اضافه شود.

این خبر را در روادو ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید