خرید تضمینی گندم در تایباد به بیش از 13 هزار تن رسید

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی دونده فرماندار تایباد در این خبر اعلام کرد: 2 هفته بعد گندم بخر جدای از نیاز کشاورزان این شهرستان، تاکنون 13 هزار و 165 تن از این محصول استراتژیک در تایباد خریداری شده است.

این دونده در ادامه این خبر گفت: قیمت عمده خرید تضمینی گندم در سال جاری 105 هزار ریال است که نسبت به سال گذشته 110 درصد افزایش داشته و گندم بیش از نیاز است. کشاورزان تایباد تاکنون در قالب 1250 محموله خریداری شده است.

فرماندار تایباد همچنین تصریح کرد: امسال علاوه بر قیمت پایه خرید تضمینی به کشاورزانی که کالای خود را در مراکز خرید تضمینی دولتی تهیه کنند، به ازای هر کیلوگرم گندم 10 هزار ریال به عنوان پاداش پرداخت می شود و به قیمت پایه اضافه می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برآورد می شود از مجموع 6 میلیون و 800 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم منطقه، بیش از 25 هزار تن گندم به عنوان وثیقه توسط کشاورزان خریداری و ذخیره شود.

فرماندار تایباد تاکید کرد: در زمینه کنترل کیفی گندم اقداماتی انجام شده و خوشبختانه هیچ موردی از “کهنگی” این محصول در هنگام خرید گندم در شهرستان تایباد مشاهده نشده است.

وی یادآور شد: در راستای حمایت از تولید و در دسترس بودن کشاورزان، امسال این محصول به صورت شبانه روزی در شهرستان تایباد توسط کشاورزان خریداری می شود و امیدواریم با اعطای وام، وجوه گندم خریداری شده به زودی بازپرداخت شود. تا حد ممکن. زمان ممکن تولیدکنندگان گندم برای سپرده گذاری

این دونده در خاتمه گفت: ارسال دستورالعمل پروتکل بهداشتی به کلیه مراکز خرید، برنامه ریزی و پیشگیری از قاچاق رانندگان در مراکز تجاری، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت الزامات بهداشتی برای کلیه کارکنان حاضر در مراکز خرید از مهمترین اقدامات در نظر گرفته شده در سال جاری است.

  نحوه صحبت ما با دنیا و همسایگان باید اصلاح شود / مشکلات بدون تعامل داخلی و خارجی حل نمی شود. صحبت پزشکان با شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید