بیش از 25 طرح محرومیت زدایی در منطقه بلد نور به تصویب رسیده است

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رضا علیهانی گفت: قطعه بلده با وجود ظرفیت های اقتصادی کافی، گردشگری، کشاورزی، آب و هوای بسیار خوب و ظرفیت آب شرب و زمین حاصلخیز از توسعه اقتصادی و زیرساختی محروم است.

وی در ادامه با اشاره به وجود محرومیت ها در حوزه های مختلف از جمله راه و ترابری که یکی از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های مردم منطقه است، گفت: ترک های متعدد دارای شکاف های زیادی است که عبور را خطرناک می کند.

معاون عمرانی استانداری مازندران افزود: در این راستا به منظور رفع نقاط حادثه خیز در اجرای طرح محرومیت زدایی، ایمنی راه ها، مقاوم سازی دیواره راه و روکش آسفالت این جاده انجام می شود.

وی گفت: پوشش فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از دستگاه های مخابراتی سیار و اینترنت روستایی از دیگر بخش هایی است که باید به آن توجه شود.

علیهانی، مهاجرت معکوس، توسعه گردشگری و کشاورزی وی در منطقه و ایجاد شهر صنعتی متناسب با فرصت های موجود، گام های موثری در جهت کاهش بیکاری و توسعه اقتصادی منطقه برشمرد.

وی بررسی مشکلات تامین آب به ویژه در حوزه آب شرب بلده، اصلاح و ترمیم و تقویت شبکه توزیع آب در روستاهای دهستان بلده، افزایش ظرفیت مخازن، بررسی طرح هادی برخی روستاها، توسعه گردشگری. منطقه ای در روستای تاریخی یوش و مرمت قلعه تاریخی فولاد برای واگذاری به بخش خصوصی، توسعه بخش کشاورزی به ویژه در زمینه گلکاری محمدی و همچنین تولید برق از طریق توربین های آبی و نصب پنل های خورشیدی. از جمله مصوبات طرح های محرومیت زدایی در این بازدید فهرست شده است.

  عراق: صادرات نفت به لبنان و اردن با وجود افزایش قیمت جهانی ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید