بیش از 14 میلیون سوری از فقر شدید و بحران امنیت غذایی رنج می برند

به گزارش الجزیره، آمار سازمان های بین المللی توئیت های کمیته بین المللی صلیب سرخ را تایید می کند. بر اساس گزارش برنامه جهانی غذا، 12 میلیون سوری از ناامنی غذایی رنج می برند، تعداد افرادی که از «ناامنی شدید غذایی» رنج می برند، 2.5 میلیون نفر و تعداد افرادی که «در معرض خطر ناامنی غذایی» هستند، نزدیک به 2 میلیون نفر است. شرایط فعلی نیاز به اعتبار دارد که امسال بیش از یک میلیارد و 30 میلیون دلار برآورد شده است.

اما طبق آخرین گزارش ها، برنامه جهانی غذا تنها 356 میلیون دلار جمع آوری کرده است که تنها 26 درصد از بودجه مورد نیاز است.

ماموریت ارائه کمک های فرامرزی به سوریه از طریق مرز ترکیه در 10 جولای به پایان می رسد.

سازمان ملل می گوید چهار کاروان کمک از داخل سوریه در شمال غرب وجود دارد، اما آنها دیگر نمی توانند جایگزین عملیات برون مرزی از نظر حجم و گستره شوند.

پیش از این، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، از شورای امنیت خواسته بود تا این ماموریت را تمدید کند و گفت که این یک “ضرورت اخلاقی و بشردوستانه” است. سازمان ملل می گوید.

او در آخرین گزارش خود در مورد کمک به سوریه در ماه آوریل، به شورای امنیت گفت که برای انجام عملیات منظم و طولانی مدت (در داخل سوریه) در شمال غرب باید بر چالش ها غلبه کرد.

گوترش گفت: «از جمله این چالش‌ها، تضمین‌های امنیتی به موقع برای کشورها و تعهد آنها به عدم دخالت در ارسال کمک‌های بشردوستانه از داخل سوریه است».

  اعتراض مردم اسلواکی به توافق نظامی دولت با آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید