به امید صلح جامع و پایدار در پارلمان یمن

به گزارش خبرگزاری موج، پارلمان یمن در نشست روز شنبه خود در صنعا به ریاست عبدالرحمن الجمعی، نایب رئیس مجلس، تمدید دو ماهه آتش بس را به مردم یمن تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که توافق تمدید منجر به صلح فراگیر خواهد شد. ثابت شدن،

پارلمان همچنین از همه طرف‌ها خواست تا به بندهای آتش‌بس از جمله آتش‌بس، آزادی زندانیان عقیدتی و پایان دادن به جنگ اقتصادی علیه مردم یمن که بیش از هفت سال پیش برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی آغاز شد، پایبند باشند. تشویق شد.

علاوه بر این، پارلمان صنعا تاکید کرد که آتش‌بس باید تمام مناطق یمن را در بر گیرد و نباید به صدور مجوز برای ورود محدود کشتی‌ها و تعدادی پرواز به فرودگاه صنعا و از فرودگاه صنعا محدود شود و شامل لغو کامل فرودگاه شود. بنادر، فرودگاه ها و جاده های یمن از راه دور بخصوص استان تعز باشد.

پارلمان همچنین گروه‌های یمنی را تشویق کرد تا از آتش‌بس استفاده کنند و گفت‌وگوی ملی را آغاز کنند که به جنگ و محاصره پایان می‌دهد، به مداخله و قیمومیت خارجی پایان می‌دهد و وحدت و حاکمیت ملی یمن را حفظ می‌کند.

پارلمان خواستار پایان دادن به این جنگ بی‌ثمر و خصمانه شد که مردم یمن را خسته، تلفات جانی، تخریب زیرساخت‌ها و اموال شخصی و عمومی، شیوع قحطی و بیماری‌های واگیردار و کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت برجای گذاشت.

پارلمان صنعا در نشست روز شنبه خود از جامعه جهانی، شورای امنیت و سازمان ملل خواست تا به مسئولیت‌های انسانی و اخلاقی خود در قبال یمنی‌ها عمل کنند و سیاست‌های یک بام و دو هوا را کنار بگذارند و از همه ابزارهای موجود برای این منظور استفاده کنند. دستیابی به تلاش ها و ابتکارات.

  مرز باجگیران در خراسان رضوی راه ارتباطی ایران و ترکمنستان

هانس گراندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن روز پنجشنبه گفت که دولت صنعا و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی با پیشنهاد سازمان ملل برای تمدید آتش بس فعلی برای دو ماه دیگر موافقت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید