برگزاری اجلاس گردشگری سلامت دستاوردهای ارزشمندی دارد

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، داود کوش شکن کارگردان است گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیانیه ای اعلام کرد: همایش دو روزه سفرای کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپایی و آسیایی دستاوردهای زیادی در حوزه گردشگری سلامت داشته است.

هوش شکن افزود: در حاشیه این نشست از بیمارستان های استان به عنوان مرکز درمانی تمام الکترونیک و بیمارستان اکبر به عنوان مرکز تخصصی طب کودکان و بیمارستان رضوی بازدید و امکانات درمانی مشهد به سفرا ارائه شد.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این نشست در سه محور جذب گردشگر سلامت، تبادل دانشجو و برگزاری دوره های آموزشی برای اساتید و پزشکان برگزار شد.

وی با اشاره به ارزش برگزاری این اجلاس در مشهد به نمایندگی از بارگاه رضوی، تاکید کرد: در این اجلاس کشورهای عربی با توجه به حضور امام رضا (ع) در مشهد و توانمندی های حوزه پزشکی، خود را بزرگ نشان می دهند. تمایل به اعزام بیماران به مشهد را دادند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی افزود: در ادامه این اجلاس میزبان بیماران ما نیجریه ای خواهیم بود که ابتدا برای درمان به قطر و از آنجا به مشهد اعزام می شویم.

هوشکان افزود: عمان نیز علاقه زیادی به اعزام بیماران به مشهد داشته است چرا که از نزدیک با تجهیزات پزشکی و توانمندی های اساتید دانشگاه آشنا شدند.

وی یادآور شد: توسعه صنعت گردشگری علاوه بر آن رونق اقتصادی این امر در مشهد موجب رونق اقتصادی در نظام سلامت و تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی و ارتقای سطح سواد سلامت مردم می شود.

  رئیس مجلس: مصوبه هیات مدیره به نفع مذاکرات وین نخواهد بود/ جلسه غیرعلنی درباره موضوع حقوق بازنشستگان برگزار شد

هوش شکن در خاتمه خاطرنشان کرد: در حوزه کشورهای اروپایی نیز ارتقای علمی و اجرای دوره های آموزشی در نظر گرفته شد که با توسعه گردشگری سلامت نیز مرتبط خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید