برآورد برداشت 70 هزار تن گیاهان دارویی در استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمدرضا رائی زاده گفت: تاکنون سالانه 68 هزار تن محصول از این اراضی کشاورزی برداشت شده است که پیش بینی می کنیم این رقم در سال 1401 به حدود 70 هزار تن افزایش یابد.

وی افزود: با اجرای چندین طرح عمرانی، مساحت مزارع گیاهان دارویی این استان 700 هکتار به حدود 79 هزار هکتار اضافه می کند.

رئیس زاده ادامه داد: گل محمدی و زعفران به همراه 30 قلم گیاه دارویی بهاره و پاییزه در بخش کشاورزی (علاوه بر منابع طبیعی) در این استان کشت می شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با بیان اینکه افزایش بهره وری در تولید یکی از موضوعات مهمی است که امسال به طور جدی به آن رسیدگی می کنیم، گفت: این امر باعث ارتقای کیفیت و رونق تولید می شود.

رئیس زاده با اشاره به شرایط خشکسالی در استان و لزوم تغییر مدل کشت، خاطرنشان کرد: صنعت گیاهان دارویی نسبت به سایر بخش ها آب کمتری مصرف می کند، بنابراین در استان اصفهان می توان از آن به عنوان کشت جایگزین استفاده کرد.

وی افزود: از سوی دیگر تولید این محصولات بستر مناسبی را برای صادرات ایجاد کرده است که باید با رفع برخی موانع فضا را برای فروش آنها در خارج از کشور فراهم کرد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی اصفهان وی گفت: استان اصفهان 564 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که به دلیل کمبود منابع آبی حدود 200 هزار هکتار از این اراضی زیر کشت محصولات زراعی و باغی است.

باید بگویم؛ کل اراضی باغی اصفهان حدود 80 هزار هکتار است و کل تولید باغ و گلخانه در شرایط عادی حدود 800 هزار تن برآورد می شود.

  هزالی: حضرت زهرا (س) مظهر روشنگری در برابر تهدیدها و تحریفات در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید