انسداد چاه های غیرمجاز به عمق 100 متر در شهرستان برهر

به گزارش موج اصفهان، سعدی گادری خبر حصر را اعلام کرد چاه های غیر مجاز وی با عمق 100 متر گفت: این چاه غیرمجاز توسط تیم گشت و بازرسی اداره منابع آب شهرستان برخوار واقع در استان اصفهان شناسایی شده است.

وی با اشاره به مضرات حفر چاه بر سفره های آب زیرزمینی گفت: بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است، بنابراین مدیریت و حفاظت از این بخش بیش از سایر حوزه ها ضروری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهرستان برهر دارای بیش از 800 حلقه چاه دارای مجوز است، خاطرنشان کرد: 90 درصد مصرف آنها در بخش کشاورزی است.

وی گفت: در سال های اخیر 73 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسدود شده است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان برهر افزود: 88 کنتور حجمی هوشمند در شهرک برهر نصب شده است که دارای اضافه برداشت با اولویت و اولویت هستند.

گادری ادامه داد: خشکسالی، تغییر اقلیم و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی باعث کاهش شدید سطح آب های زیرزمینی در اکثر نقاط برخوار شده است.

وی افزود: افت سطح آب های زیرزمینی در دشت ممنوعه بحرانی اصفهان- برهار حدود یک متر در سال است که برداشت های بی رویه و خشکسالی های شدید باعث پدیده مخرب رانش زمین در این دشت شده است.

رئیس اداره منابع آب وی با تاکید بر اینکه برخورد با حفرهای غیرمجاز چاه همواره در دستور کار شرکت آب منطقه ای اصفهان است، گفت: محسن آباد برخوار، محل تخلیه و چاه ها توسط تیم گشت و بازرسی منابع آب برخوار مسدود شده است.

  زلنسکی گزارش داد: 16000 سرباز داوطلب خارجی در راه اوکراین هستند

گادری یادآور شد: شماره تلفن 3848 اداره کل منابع آب استان علاوه بر مسئولیت کارکنان اداره منابع آب و گروه های گشت مستقر در منطقه آماده دریافت پیام ها و اخبار مربوط به تخلفات است. منابع آب از جمله حفاری و برداشت غیرمجاز چاه، انتقال آب های غیرمجاز و ساخت و ساز در محدوده و بستر رودخانه ها و کانال ها.

دیدگاهتان را بنویسید