اداره بندر در خصوص آخرین وضعیت دو نفتکش یونانی بیانیه ای صادر کرد

به گزارش موج نیوز، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان اشاره ای به حاکمیت دریایی ایران در بیانیه ای در تشریح آخرین وضعیت دو نفتکش یونانی گرفتار شده در آب های خلیج فارس گفت: با خانواده هایشان راحت تر است.

در بیانیه سازمان بنادر و دریانوردی آمده است:

1 پس از اعلام شرکت خدمات کشتیرانی آب آرام به عنوان نماینده رسمی P&I و مالکان دو نفتکش یونانی، آنها گزارش های متعددی از مالکان و باشگاه های P&I آنها دریافت کردند و نسبت به وضعیت دلتا پوسایدون و پردنت واریور پس از برداشت ابراز نگرانی کردند. اقدامات لازم از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با فرمانده نفتکش نفتکش های فوق دیدار و گفتگو کرد که نتایج آن به شرح زیر است. به شرح زیر است:

2. در این جلسه فرماندهان دو کشتی تایید کردند که همه خدمه از نظر روحی و جسمی آمادگی کامل دارند و ارتش به خوبی با آنها برخورد کرده است و هیچ شکایتی گزارش نشده است. همچنین به منظور تسهیل در ارتباط تلفنی خدمه کشتی با خانواده هایشان، مقرر شد نماینده کشتی تعدادی سیم کارت به همراه تلفن همراه تهیه و در اختیار آنها قرار دهد.

3. فرماندهان هر دو کشتی نیز درخواست های غذا، آب، غذا و سایر مواد مصرفی را تهیه و در اختیار نماینده کشتی قرار دادند و همچنین هماهنگی های لازم برای دریافت زباله های کشتی و تحویل آن به خشکی انجام شد.

4. همچنین به دلیل حضور طولانی مدت بخشی از خدمه کشتی، موضوع جابجایی برخی از دریانوردان به فرماندهی کشتی مطرح و مقرر شد در صورت موافقت مالکان، هماهنگی های لازم انجام شود.

  وزیر خارجه لبنان: از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت می کنیم

5. همچنین با توجه به اینکه این نفتکش ها اقدام به حمل مشتقات نفتی می کردند، معاون دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان توصیه های لازم را برای ایمنی و حفاظت از محیط زیست فرماندهان کشتی ها و همچنین اهمیت و حساسیت ارائه کرد. منطقه از نظر محیطی، به عنوان منطقه ویژه اکولوژیکی توسط سازمان بین المللی دریانوردی و کنوانسیون مارپل به رسمیت شناخته شده است.

6. همچنین بنا به درخواست فرمانده کشتی و مطابق با مقررات و استانداردهای بین المللی، همکاری لازم جهت تسهیل در انجام الزامات بین المللی توسط خدمه کشتی جهت انجام اقدامات جاری از جمله ثبت وقایع کشتی مورد توافق قرار گرفت.

7. کنفرانس تلفنی نیز بین فرمانده، نماینده کشتی و ستاد مالکان کشتی در یونان برگزار شد و مالکان کشتی به فرمانده در مورد نحوه نگهداری کالا راهنمایی کردند.

8- به فرمانده کشتی ها ابلاغ می شود که در صورت نیاز مراتب را به نماینده مربوطه کشتی جهت آماده سازی و انحلال وی اعلام و سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص مساعدت لازم را انجام خواهد داد.

9. در این جلسه همچنین به فرمانده و خدمه کشتی اعلام شد که هیچ محدودیتی مطابق با استانداردهای بین المللی برای انجام عملیات روزانه و حرکت آنها در کشتی وجود نخواهد داشت.

10. همچنین بر اساس هماهنگی های انجام شده، جلسه کنسولی با خدمه این دو کشتی ترتیب داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید