اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع کرد/ واکنش مسکو: اروپا با فقر مواجه خواهد شد

شفقنا- یک مقام وزارت خارجه لهستان گفت که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی بسته هفتم تحریم ها علیه روسیه است و روسیه اعلام کرد بسیاری از اروپایی ها به دلیل تحریم های ضد روسیه با فقر مواجه خواهند شد.

پاول یابلونسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان در مصاحبه ای که روز شنبه منتشر شد، گفت: مقامات اتحادیه اروپا در حال کار بر روی بسته هفتم تحریم ها علیه روسیه هستند.

معاون وزیر امور خارجه لهستان در پاسخ به این سوال که آیا کار بر روی بسته هفتم تحریم ها از قبل آغاز شده است، پاسخ داد: البته بله.

او گفت: «تحریم‌ها باید حتی سخت‌تر شوند. در مورد گازی که روسیه هنوز می تواند بفروشد، تحریم های قبلی تمام بانک های روسیه را از سیستم سوئیفت قطع کرده است. اول از همه، من در مورد بانک گازپروم صحبت می کنم.

جابلونسکی افزود: «ما باید فناوری‌هایی را که هنوز هم می‌توان به روسیه عرضه کرد و روسیه در صنعت خود استفاده می‌کند، تحریم کنیم.

روسیه: اروپا با تحریم روسیه با فقر روبرو خواهد شد

به گزارش تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از تحریم های یکجانبه کشورهای غربی و اروپایی علیه روسیه گفت: اروپایی ها به دلیل تحریم های ضد روسیه با تورم و کاهش کیفیت زندگی مواجه هستند و بسیاری از آنها به دلیل این تحریم ها ضعیف هستند. ” برخورد خواهم کرد.

او گفت: “کیفیت زندگی اروپا رو به وخامت است، تورم در حال افزایش است، رشد در حال کاهش است و حتی مفهوم فقرای جدید وجود دارد.” «مردم از مشکلات نوظهور از جمله افزایش قیمت ها رنج می برند.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 14 خرداد 1401 / تعداد بیماران روزانه دو رقمی شد.

لاوروف گفت: در همین حال ده ها میلیارد دلار و یورو برای تسلیح اوکراین هزینه می شود.

لاوروف با انتقاد از مقامات اروپایی از جمله در آلمان گفت: آلمان می گوید برای برلین مهم است که به جای اقدامات اقتصادی لازم در دوره سخت اقتصادی و افزایش قیمت ها، 100 میلیارد دلار برای نظامی کردن کشور کنار بگذارد. این رویکرد به بسیاری در اروپا یادآوری می کند که اظهارات آلمان در مورد نیاز به تبدیل شدن به یک قدرت پیشرو اروپایی ممکن است دیگر چندان صادقانه و معتبر نباشد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که مسکو مدت هاست که اعتماد خود را به مذاکره با کشورهای غربی از دست داده است و پس از تحریم های 2014، روسیه شروع به تکیه بر توانایی های خود و تماس با شرکای قابل اعتماد خود کرد.

این دیپلمات ارشد مسکو گفت: «کاری که ما انجام داده‌ایم ما را به بزرگترین قدرت کشاورزی تبدیل کرده است، حتی اگر مواد غذایی زیادی وارد کرده‌ایم».

از زمان آغاز جنگ در اوکراین، روابط روسیه و کشورهای اروپایی به وضعیتی پرتنش رسیده است و اتحادیه اروپا شش دور تحریم های شدید علیه روسیه اعمال کرده است.

کمتر از 10 روز پیش، شورای اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی روسیه را تصویب کرد که شامل تحریم‌ها برای تامین نفت و فرآورده‌های نفتی از روسیه است. مناظره کشورهای اتحادیه اروپا در مورد بسته ششم نزدیک به یک ماه به طول انجامیده است و پیش بینی می شود با وجود برخی دیدگاه های متفاوت در بین اعضای اتحادیه اروپا درباره روسیه، مقدمات اجماع بر سر بسته هفتم تحریم های اروپا علیه روسیه در حال انجام است. زمان.

  توسعه تعاملات را باید در هسته گزینش در نظر گرفت/ نیاز به تغییرات اساسی در روش های انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید