آیت‌الله خاتمی: علت ناکامی‌ها، رعایت نکردن دستورات اسلام است.

خاتمی 1 خبر عجیب

شفقنا- آیت الله سید احمد خاتمی گفت: در طول بیش از 43 سال انقلاب اسلامی چه در زمان امام راحل و چه در حال حاضر موفقیت ما مرهون پیروی از اسلام و دستورات ولایت است و همه جا شکست خورده ایم. یا به خاطر عمل نکردن به دستورات دین مبین اسلام بوده است یا به خاطر عمل نکردن به دستور امام راحل یا رهبر معظم انقلاب».

به گزارش شفقنا، آیت الله سیداحمد خاتمی شامگاه شنبه 14 خردادماه سالروز رحلت امام خمینی (ره) و بزرگداشت قیام 15 خرداد در مسجد انقلاب ساوه گفت: اما اصل چهارگانه جمهوریت، اسلام است. ، ولایت فقیه و مذهب شیعه اثنی عشری جعفری قابل استفتاء نیستند و غیر قابل تغییر محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه هرکس می خواهد التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد باید ولایت فقیه را بپذیرد، با اشاره به پرونده برخی کاندیداها، گفت: در این مورد موارد مخالفت با ولایت فقیه وجود دارد. یا چندین سال حبس به دلیل طغیان «این موارد رعایت و بررسی شده است، توجه به این نکات در این بررسی ها نشان می دهد که اعتقاد و پایبندی به این اصل قانون اساسی چقدر اهمیت دارد.

با تأکید بر اینکه ولایت فقیه یک تز نیست، بلکه در اصول 6، 111 و 112 قانون اساسی آمده است و هر شخصی که این اصل را قبول نداشته باشد، یعنی. قانون اساسی را نمی پذیرد، توضیح می دهد: رهبری توسط افراد منتخب در مجلس خبرگان رهبری انجام می شود، اما باید بدانیم که مشروعیت ارکان مختلف کشور ناشی از اصل مترقی ولایت فقیه است.

  رسانه های جدید و بازتولید اعتماد عمومی

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه جایگاه رئیس جمهور که منتخب مردم است پس از مراسم تنفیذ رسما به رسمیت شناخته شد، تاکید کرد: بنابراین تمام مشروعیت رئیس جمهور از ولایت فقیه است.

وی گفت: وضعیت مجلس شورای اسلامی نیز به همین منوال است و تا زمانی که 6 وکیل و 6 وکیل شورای نگهبان منصوب از سوی ولی فقیه منتخبان را تایید نکنند، مشروعیتی پیدا نمی کند. همچنین مشروعیت قوه قضائیه در ولایت فقیه است و حکم هیچ یک از قضات تا زمانی که حکم از سوی استاندار به رئیس قوه نرسد، مشروعیت ندارد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه مشروعیت ارکان کشور به ولایت فقیه گره خورده است و مردم از طریق مجلس خبرگان رهبری بر اساس قانون اساسی منصوب می شوند، افزود: بر اساس تجربه خود معتقدم سال 1368 است. روز به روز رشد می کند و به گفته اعضای مجلس خبرگان، لباس رهبری به زیبایی و شیک پوشی آیت الله خامنه ای است.

وی گفت: در بیش از 43 سال از عمر انقلاب اسلامی چه در زمان امام راحل و چه در حال حاضر موفقیت ما مرهون پیروی از اسلام و دستورات ولایت است و هر جا کوتاهی کرده ایم همین است. پس ما به دستورات دین مبین اسلام عمل نکردیم یا به دستور امام راحل یا رهبر معظم انقلاب عمل نکردیم.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در یادواره امام راحل گفت: در روستاها.

وی افزود: امسال پنجاه و نهمین سالگرد قیام خونین 15 خرداد است. این قیام خاستگاه انقلاب اسلامی به شمار می رود و شهدای این قیام در بطن تبعید و ظلم بذر انقلاب را پاشیدند و حاصل خون هایی که در این راستا جاری شد، سرنگونی رژیم پهلوی بود. رژیم مستقل، فاشیستی و ظالم.

  فیلم و عکس: عملیات نفس گیر برای نجات کودک مراکشی که در چاهی باریک و تاریک 32 متری گرفتار شده بود.

وی گفت: قیام 15 خرداد با مناسبت هایی مانند قیام 20 دی 56 و 22 بهمن 57 در عنصر تبعیت از ولی فقیه رایج است. در واقع این قیام خونین مسئله حفاظت از ولایت را مطرح کرد و مردم قم، تهران و ورامین با شنیدن خبر دستگیری امام قیام کردند و خود را فدای ولایت کردند.

وی افزود: دومین ولادت انقلاب اسلامی در 19 دی ماه 1356 بود که بر اساس تبعیت از ولایت شکل گرفت. در آن زمان پس از توهین به امام در یکی از روزنامه ها، مردم راهپیمایی می کردند و برخی شهید می شدند.

وی با بیان اینکه اگر حمایت از ولایت فقیه کاهش پیدا کند، آسیب می بینیم، تاکید کرد: آنها اهمیتی نمی دهند زیرا در دنیای واقعی جرأت نمی کنند هنجارشکنی کنند.

آیت الله خاتمی افزود: این افراد به خوبی می دانند که زندگی که امروز در این کشور مطمئناً امن است، مدیون ولایت فقیه است، اما همچنان در مسیر تخریب قرار گرفته اند و به نوعی با دین مخالف هستند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از سال 88 تاکنون بارها واژگانی از جمله عصیان، نفوذ، بصیرت و جهاد را به کار برده اند، افزود: همه باید مراقب این سخنان که برگرفته از فرهنگ ولایت است، باشیم و مراقب باشیم. از شورشیان و نفوذی ها و جریان نفاق و انقلاب و نظام اسلامی آسیب نبینید.

آیت الله خاتمی تبیین جهاد را روشنگری در عرصه های مختلف می داند و تاکید می کند: تبیین جهاد به ویژه در مواجهه با آلودگی ها و در فضای مجازی یک ضرورت است.

  شناسایی 231 بیمار جدید عروق کرونر در اصفهان / فوت 15 بیمار

دیدگاهتان را بنویسید