نامزد صدر برای نخست وزیری عراق: دولت اکثریت ملی بهترین راه برای اداره کشور است

الصدر خبر عجیب

شفقنا- محمدجعفر الصدر، نامزد صدر برای نخست وزیری، خواستار اجرای تمامی مفاد قانون اساسی و حذف آن از “معامله های سیاسی محدود و تنگ نظرانه” شد و خواستار تشکیل “دولت اکثریت ملی” شد. مناسب ترین مکانیسم برای موفقیت.تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، صدر در یادداشتی که امروز شنبه توسط روزنامه رسمی عراق الصباح منتشر شد، نوشت: ما دو آزمایش و یک طرح در پیش داریم. اول تکمیل روند سازندگی کشور که هنوز کامل نشده است و دوم انتخاب سه رهبر و تدوین برنامه دولت که اداره کشور است.

وی تاکید کرد: هر زمانی که می بینیم مهم ترین برنامه مغفول مانده و مشغول توافق بر سر یک دولت چهار ساله هستیم و از تلاش برای مذاکره در مورد برنامه عمرانی و سازندگی کشور غفلت می کنیم، آیا این احتمال وجود دارد که “آیا” آیا زمان آن است که این برنامه را از طریق دولت اکثریت ملی و ائتلاف نجات میهن (جناح صدر، ائتلاف سنی حاکم و حزب دمکرات کردستان) آغاز کنیم؟”

نامزد صدر برای تصدی پست نخست وزیری عراق ادامه داد: طرح ساختن کشور مستلزم مشارکت همه مردم عراق از همه گروه های سیاسی و مدنی است و باید پیش نویس قانون اساسی تدوین شود که ماهیت کشور بر فلسفه، نظام، حقوق و حقوق حاکم باشد. حقوق.تكالیف مردم.«و بین مراجع مختلف تذكر دهید سپس بعد از تصویب قانون اساسی وارد مرحله اجرای آن شوید.

وی اجرای هر دو برنامه و نارضایتی از طرح تشکیل دولت از طریق تفاهم و ائتلاف بین گروه های سیاسی را ضروری دانست و گفت: گفت و گوی جدی بین مردم عراق داشته باشید.

  واکنش علی مطهری به برکناری محمد فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی

جعفرصدر در ادامه بر انحصار تسلیحات توسط دولت تاکید کرد و گفت: سلاح باید در خدمت میهن باشد و تمامی نیروهای امنیتی تحت امر دولت و فرماندهی کل نیروهای مسلح باشند.

وی گفت: لازم است برنامه دولت مشخص و قابل اجرا باشد و گروه خاصی مسئولیت اجرای آن را بر عهده بگیرد و مورد ارزیابی و بازنگری قرار گیرد. این سوال تنها در صورتی امکان پذیر است که گروه تشکیل دهنده دولت مشخص باشد، بنابراین طرح تشکیل دولت اکثریت ملی مناسب ترین سازوکار برای موفقیت برنامه دولت و بهترین راه برای اداره کشور است.

این خبر را در الصباح ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید