مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در کراچی برگزار شد

به گزارش شفقنا از مهر، مراسم سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) با حضور حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی، علامه شاهنشاه حسین نقوی از عالمان برجسته دینی و تهرانی دهرانیجارا برگزار شد. رئیس شعبه بین المللی مصطفی در کراچی، علامه غلام عباس رئیسی، رئیس حوزه علمیه امام خمینی در کراچی، علم ذاکر شاه فیروزالدین رحمانی، رئیس انجمن جهانی وحدت پاکستان، امیر حواجه، رهبر قرآن منهاج آبا، سند مو، نماینده مجلس ملی و بسیاری دیگر از شخصیت‌های مذهبی و سیاسی در حسنیه ایران در کراچی بازداشت شدند.

در این مراسم که به میزبانی انجمن حسینیه ایران برگزار شد، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی ضمن تجلیل از بنیانگذاران رحلت پرشکوه امام خمینی سی و سومین سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را تسلیت گفت. انقلاب اسلامی، گفت: پاسخ: راز بقای قیام اباعبدالله الحسین (ع) و قیام کربلا چیست و چرا هر سال بیش از 1400 سالی که ایام محرم با شکوه تر از گذشته برگزار می شود، می توان به بیان امام خمینی (ره) اشاره کرد که ایثار و فداکاری در راه انقلاب که برای خداست، ارزش است و ادامه خواهد داشت.

وی راز بقای قیام عاشورا را خون پاک شهدا و انگیزه الهی شهدا عنوان می کند: و در جنگ تحمیلی با خون شهدا.

نوریان افزود: قیام با خون همرزمان امام در تمام عمر ادامه داشت و با خون شهدای مدافع حرم و شهید قاسم سلیمانی انشاالله تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پایان با بیان اینکه پس از رحلت امام راحل، وارث برحق و رهبری شایسته بر کشور ما حکومت خواهد کرد، گفت: صلابت و شجاعت امام خمینی (ره) را به ما یادآوری کنید.

  ضرورت ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی هرمزگان/دولت همراه با کشاورزان حرکت کند

هیچ ملت مسلمانی حق به رسمیت شناختن اسرائیل را ندارد

علامه سید شاهنشاه نکاوی، عالم و عالم برجسته پاکستانی در گردهمایی یادمان امام خمینی (ره) در حسینیه ایران در کراچی گفت که میراث فقید امام راحل به عنوان یک مبارز و رهبر سیاسی ضد استکبار و عدم تایید اسرائیل است. متاسفانه شاهدیم که برخی از کشورهای مسلمان روابط خود را با اسرائیل عادی کرده اند. آمریکا و اسرائیل نماد استکبار هستند و امروز مسلمانان اعم از شیعه، سنی و حتی هندوهای مقیم پاکستان حق پذیرش اسرائیل را ندارند.

علامه شاهناکوی با اشاره به گسترش اندیشه و سیره امام خمینی (ره) در بین آزادگان جهان افزود: امام راحل با رفتار و کردار خود ما را راهنمایی می کنند، شایسته است که در سراسر جهان تجلیل شود و بسیاری از آزادگان در سراسر جهان از جمله مسلمانان «و غیر مسلمانان آنها را دوست دارند.

وی با بیان اینکه علامه اقبال لاهوری و امام خمینی (ره) دو شخصیت مکمل در جهان اسلام هستند که باعث تقویت ایمان و وحدت بین مسلمانان شده اند، خاطرنشان کرد: وحدت مسلمانان، شیعه و سنی یکی از دغدغه های اصلی امام است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های ممتاز امام، اخلاص و صداقت ایشان است، گفت: او در همه امور خدا را می دید. آنها شخصیتی مترقی داشتند و زنان را می ستودند و در نگاه امام این مادران و فرزندان پاکشان بودند که انقلاب را به این پیروزی رساندند.

حجت الاسلام دادسرشت تهرانی، رئیس جامعه بین الملل شعبه مصطفی در کراچی. امام چنین بود اگر درس می داد، اگر در برابر ظلم مقاومت می کرد و اگر فریاد می زد فقط برای خدا بود.

  نخست وزیر عراق از ایاد علاوی در بیمارستان عیادت کرد + عکس

محمد عباس جعفری نماینده سند، دیگر سخنران این نشست گفت: انقلاب اسلامی انقلابی بی نظیر در جهان است که توسط یک شخصیت اسلامی متخصص در مسائل سیاسی و اجتماعی رهبری می شود.

فیروزالدین رحمانی، رئیس انجمن جهانی وحدت پاکستان، با بیان اینکه امام خمینی (ره) انقلابی را رهبری کرد که هرگز جهان را فراموش نمی کند، گفت: مردم پاکستان همیشه به ایرانیان عشق و دوستی نشان داده اند زیرا پیام اصلی انقلاب اسلامی وحدت اسلامی است. . .

نذیر لوهری مدیر شبکه تلویزیونی بول نیوز با اشاره به پایداری انقلاب اسلامی در ایران علیرغم تلاش دشمنان برای نابودی آن گفت: این انقلاب خالص بود و سپس الهام بخش انقلاب های جهانی خواهد بود.

علامه گلم عباس رئیسی رئیس حوزه علمیه امام خمینی کراچی دیگر سخنران این نشست گفت: خداوند در قرآن می فرماید صبر و شکر کنید، زندگی امام از کودکی تا رهبری نشان داده شده است، هر دو ویژگی را دارند. و با این صفات برکت از خدای انقلاب به خوبی استفاده کردند.

قاضی احمد نورانی نایب رئیس شورای وحدت ملی با اشاره به حمایت های بی دریغ امام خمینی (ره) از مردم فلسطین گفت: متاسفم.

گفتنی است مداحی آقای علی ادیب رضوی مداح اهل بیت و تلاوت قرآن توسط وجهت حسین قاری برجسته پاکستانی از دیگر بخشهای این دیدار بود.

دیدگاهتان را بنویسید