سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در اسپانیا برگزار شد

به گزارش شفقنا از ایرنا، در این مراسم که با حضور جمعی از ایرانیان زنده یاد، اسپانیایی های علاقه مند به انقلاب اسلامی و شرکت کنندگانی از کشورهای اسلامی از جمله عراق و افغانستان برگزار شد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار ایده آل برای بشریت است.

حسن کشکوی با بیان اینکه آرمان های امام مبتنی بر اصول اخلاقی است، افزود: در جامعه مدرن غربی ها سعی کرده اند که اخلاق را جایگزین قانون کنند اما نتیجه ای نداشته است.

وی گفت: تاکید بر حفظ و تحکیم بنیان خانواده، احترام به محیط زیست، دوستی مسالمت آمیز، کاهش فاصله طبقاتی، حمایت از مستمندان و محرومان و مستضعفان و مقابله با استکبار جهانی از دیگر ارزش ها و آرمان های امام راحل است.

محمدمهدی احمدی مشاور فرهنگی جمهوری اسلامی اسپانیا نیز گفت: امواج انقلاب اسلامی به گفته کارشناسان نه تنها به بسیاری از کشورهای منطقه بلکه خارج از جهان اسلام نیز سرایت کرده است. «خمینی بود.

احمدی تصریح کرد: امام خمینی (ره) از نظر کارشناسان یکی از بزرگترین بنیانگذاران احیای اسلامی در جهان است که به طور مستقل انقلاب بزرگی را در ایران به وجود آورد و به مردم ایران بیداری و هوشیاری را آموخت.

وی افزود: اکنون پس از گذشت سال ها، کشورهای منطقه با الگوبرداری از ابعاد فکری و انقلابی خود در برابر ظالمان قیام کرده و نهضت اسلامی را به وجود آورده اند.

عبدالغنی المعمر، مدیر کانون اهل بیت در مادرید و کمال حلاوی، رئیس انجمن روزنامه نگاران و نویسندگان عرب در اسپانیا از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

  مسائل مربوط به قربانی / پاسخ حضرت آیت الله مکارم

دیدگاهتان را بنویسید