سیزدهمین روز تخریب متروپل; کشف دو جسد جدید صبح امروز / جستجو ادامه دارد / پایان ماموریت آتش نشانان

15353433 خبر عجیب

شفقنا- سیزدهمین روز از وقوع فاجعه در کلانشهر آبادان با آواربرداری و جستجو برای یافتن اجساد احتمالی قربانیان ادامه دارد.

بر اساس آخرین آمار، متاسفانه تاکنون 37 نفر در فاجعه پایتخت جان باختند و جواز تشییع 33 نفر نیز پس از شناسایی صادر شده است. بامداد امروز (شنبه) دو جسد از زیر آوار بیرون کشیده شد.

اجساد چند قربانی برای شناسایی و شناسایی از طریق آزمایش ژنتیک به پزشکی قانونی فرستاده شد.

به گزارش شفقنا، آخرین اخبار حادثه در کلانشهر آبادان را می خوانید:

استاندار خوزستان: کلان شهرها یکی از پیامدهای ناسالم روابط و عدم نظارت است.

صادق خلیلیان روز شنبه در حاشیه عیادت از یکی از مجروحان حادثه متروپلیس در بیمارستان گلستان اهواز گفت: آنها پرتاب می کنند، ما نیستیم.

وی بر لزوم رفع ضعف در نظارت بر ساخت و ساز تاکید کرد و افزود: پشت برخی ساخت و سازها ضعف نظارت و روابط ناسالم است.

استاندار خوزستان گفت: ریزش ساختمان کلانشهر 37 مصدوم برجای گذاشت که بیشتر آنها به صورت سرپایی یا بیمارستانی مداوا و ترخیص شدند.

وی افزود: در حال حاضر سه مصدوم این حادثه در بیمارستان بستری هستند که یک نفر در بیمارستان آبادان و دو نفر دیگر در بیمارستان های امام خمینی و گلستان اهواز بستری هستند.

هلیلیان گفت: یک خانم بستری در بیمارستان گلستان به دلیل جراحات ناشی از این حادثه تحت مداوا قرار دارد که باید بررسی و سرپیچی شد.

وی افزود: خوشبختانه روند درمان خوب است اما برای بهبودی کامل نیاز به زمان دارند. روند درمان به صورت ویژه ادامه خواهد یافت.

  چرا همیشه یاد علامه طباطبایی هستیم؟!

استاندار خوزستان با اشاره به بستری شدن یک مجروح دیگر در بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: این بیمار نیاز به درمان و جراحی تکمیلی دارد که بر اساس پیگیری ها در حال انجام است.

رئیس سازمان مدیریت بحران: عملیات آواربرداری در پایتخت در مرحله پایانی خود قرار دارد

رئیس سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری اهواز گفت: ماموریت آتش نشانان و نجاتگران آتش نشانی اهواز در حادثه کلانشهر آبادان پس از 12 روز تلاش به پایان رسید.

ابراهیم قنبری گفت: با ریزش ساختمان کلانشهر آبادان در دوم خرداد، امدادگران آتش نشانی اهواز به کمک امدادگران آبادان شتافتند و تا امروز به ماموریت خود ادامه داده اند.

وی افزود: آتش نشانان در فعالیت های مختلفی از جمله آواربرداری از ساختمان مترو روی پل آبادان، امدادرسانی و یافتن اجساد زیر آوار شرکت کرده اند.

قنبری گفت: امروز ۱۴ خردادماه با اعلام آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای پاکسازی و انهدام قطعات آسیب دیده، پایان کار آتش نشانان در این حادثه اعلام شد.

وی افزود: 120 آتش نشان از اهواز و 80 آتش نشان از استان هایی مانند ایلام، فارس، اصفهان و تهران و شهرهای ماهشهر، کارون، هرمشهر و آبادان به صورت شبانه روزی برای آواربرداری و امداد رسانی مشغول هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری اهواز گفت: در این حادثه 13 خودرو مجهز به تجهیزات کمکی توسط سازمان آتش نشانی مورد استفاده قرار گرفت.

فرماندار آبادان: روند آواربرداری از کلانشهر به مرحله بحرانی رسیده است.

احسان آباپور فرماندار آبادان گفت: به تدریج در حال نزدیک شدن به مراحل پایانی عملیات تخریب ساختمان کلانشهر هستیم تا در مورد بقیه ساختمان تصمیم نهایی گرفته شود.

  آخرین آمار جهانی در مورد تاج; جان باختن بیش از 5 میلیون بیمار/ ایران رتبه دوازدهم جهان را دارد

وی ادامه داد: نیروهای ویژه در حال خارج کردن مقادیر زیادی آهن و بتن از محل حادثه هستند.

فرماندار ویژه آبادان گفت: تاکنون 377 نفر از شهروندان در این حادثه جان خود را از دست داده اند و جستجو برای بیرون آوردن اجساد احتمالی از زیر آوار ادامه دارد.

وی در خصوص خروج دو جسد دیگر از زیر آوار در ساعات اولیه روز شنبه گفت: باید منتظر گزارش نهایی پزشکی قانونی از هویت اجساد پیدا شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید