دو هیئت عربستان سعودی را به مقصد آمریکا ترک می کنند

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، نخستین هیئت سعودی به ریاست مجید بن عبدالله الکسبی، وزیر بازرگانی عربستان سعودی، 15 ژوئن عازم آمریکا می شود.

مقامات سعودی که نخواستند نامشان توسط رویترز فاش شود، گفتند که دومین هیئت به رهبری خالد الفالح، وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی اواخر ماه جاری عازم ایالات متحده خواهد شد.

انتظار می‌رود این هیئت شامل مقامات دولتی و مدیران شرکت‌های سعودی باشد که برای امضای قراردادهایی در تعدادی از زمینه‌ها از جمله حمل‌ونقل، لجستیک و انرژی به ایالات متحده سفر خواهند کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا جمعه شب اعلام کرد که به زودی می تواند برای دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به عربستان سعودی سفر کند.

به گزارش رویترز، سفر بایدن می تواند روابط سیاسی با عربستان سعودی را بهبود بخشد که به دلیل افزایش قیمت انرژی، جنگ در یمن و ترور جمال هاشمی روزنامه نگار منتقد که در سال 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد، دچار تنش شده است.

بر اساس این گزارش، رویکرد آمریکا به دلیل دیگری در حال تغییر است. زیرا واشنگتن از تعمیق روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با چین و روسیه بیم دارد.

این دو مقام گفتند صرف نظر از اینکه سفر بایدن به آمریکا انجام می شود یا خیر، دو طرف در تلاش هستند تا روابط را به حالت عادی بازگردانند.

  مجوزهای سفر ریاست جمهوری را برای قطار شهری کوم دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید