حسینی: باید میراث ارزشمند امام را حفظ کنیم و ایشان را به جوانان معرفی کنیم

شفقنا– نایب رئیس مجلس بر حفظ و تقویت اندیشه و مکتب ولایت فقیه به عنوان میراث ارزشمند امام راحل تاکید کرد و گفت: گشایش و نجات داشته باشید.

به گزارش شفقنا از ایسنا، سیدمحمد حسینی امروز شنبه در مراسم بزرگداشت رحلت امام راحل در حسینی ثارالله زاهدان با اشاره به اهمیت معرفت عمیق امام خمینی(ره) و ارائه اندیشه، مرام و مسلک به نسل جوان گفت: : امام دیروز نبود بلکه امام امروز و فردا است و واقعاً امروز بعد از 33 سال آثار و برکات آن امام راحل را شاهد هستیم، لذا ترویج اندیشه امامت در جامعه یک ضرورت است. .

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) به دلیل اینکه پیرو پیامبر گرامی اسلام بودند، الگو هستند.

حسینی با بیان اینکه ویژگی های امام راحل منحصر به فرد است و ما فردی به جامعیت امام راحل نمی شناسیم، گفت: بسیاری از مردم دنیا معتقد بودند که انقلاب اسلامی به سرنوشت انقلاب های دیگر و قیام های مردمی گرفتار شده است. فراموش خواهد شد، اما امام با کمال اشراف نه تنها انقلاب شکوهمند اسلامی را آفرید، بلکه آن را از همه خطرات و آسیب ها مصون داشت و امروز وارث صالحش پرچمی را که برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد، به درستی به اهتزاز درآورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک الهام منطقه ای و جهانی برای همه ملت ها و کشورهای جهان است و امروز هیچکس نمی خواهد تحت سلطه بیگانگان باشد.

نایب رئیس مجلس با اشاره به ویژگی‌های بارز امام راحل گفت: امام خمینی (ره) ایمان راسخ و ایمان عمیق و قلبی به خداوند متعال داشتند و در راه عزت و عظمت اسلام قیام کردند و بدین وسیله به وظیفه دینی و شخصیت الهی خود عمل کردند.

  بانک های سپه ، حکمت ایرانیان و مهر سابق اقتصاد سابق در روزهای 13 و 14 اکتبر قطع شد

حسینی افزود: پیوند عمیق امام با خداوند متعال باعث شد تا در عرصه های مختلف با شجاعت و جسارت وارد میدان شود و همچنان قدرت را ادامه دهد.

وی محبت پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام را از دیگر ویژگی های امام راحل دانست و گفت: امام راحل انس با قرآن و معرفی فرهنگ قرآن در عرصه سیاسی و اجتماعی است. کره ها

حسینی خاطرنشان کرد: امام سکوت در برابر ظلم و قدرت را جایز نمی دانست و حسادت دینی ایشان اجازه نمی داد در مقابل ظلم و انحراف پیش آمده سکوت کند.

معاون رئیس جمهور گفت: امام نیز اهل عبادت و تهجد بود و به گفته های خود پایبند بود و در امور فردی و اجتماعی خضوع و تواضع و نظم و دقت داشت و به ما اعتماد داشتند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ایمان عمیق امام به وحدت و انسجام و پرهیز از تفرقه و شقاق را از ویژگی ها و توصیه های مهم امام راحل دانست و گفت: امام از ابتدا به موضوع وحدت معتقد بودند. زمانی که آیت الله بروجردی مسئولیت حوزه های علمیه را بر عهده داشت و مرجع عام بود، امام راحل با اینکه در برخی مسائل سیاسی اختلاف نظر داشتند، همواره تاکید داشتند که آیت الله بروجردی پرچمدار است، لذا اجازه ایجاد تفرقه و تفرقه نمی داد.

حسینی خاطرنشان کرد: امام راحل قبل از انقلاب اسلامی بر وحدت امت اسلامی تاکید داشتند و همواره تاکید داشتند که جوامع اسلامی و مسلمانان باید متحد باشند.

معاون رئیس جمهور اراده تزلزل ناپذیر، همت عالی و هدف روشن را از دیگر ویژگی های امام راحل دانست و گفت: امام راحل به دنبال تحول اساسی بودند و با تلاش فراوان بر اساس هدف روشن خود حرکت می کردند.

  تمجید بی سابقه رئیس جمهور کره جنوبی توسط کیم جونگ اون

وی همچنین افزود: امام راحل نیز مردی زیرک، متخاصم و ساده لوح بودند و همه کارکنان را به پرهیز از تجمل گرایی و خدمت به محرومان و مستضعفان توصیه می کردند.

معاون امور مجلس خاطرنشان کرد: امام به خاطر همین روحیه روحیه شجاعت و ایثار داشتند و در کنارشان هستند.

حسینی با اشاره به توصیه امام راحل برای عدالت خواهی و توجه به محرومان گفت: این توصیه ها از جمله نکاتی است که امروز باید با جدیت دنبال کنیم و پرچم برافراشته امام همچنان در دست رهبر فرزانه است. انقلاب امروز «و همین نگاه و مسیر با همان دقت و جدیت ادامه دارد.

حسینی افزود: متأسفانه در سال های اخیر فاصله طبقاتی و ضریب جینی افزایش یافته و عده ای با سوء استفاده و رانت درآمدهای زیادی به دست آورده اند، بنابراین رئیس جمهور فاصله طبقاتی و فقر مطلق را زیبنده نظام اسلامی و نظام نمی داند. دولت به طور جدی در تلاش است تا امکانات اولیه را داشته باشد.

معاون رئیس جمهور در خاتمه خاطرنشان کرد: امروز مسئولان عزم خود را جزم کرده اند تا به گونه ای عمل کنند که سرمایه اجتماعی تقویت شود و عدالت محور تصمیمات دولت مردمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید