ترکیه این هفته میزبان وزرای خارجه ایران و شش کشور دیگر خواهد بود

Reuters خبر عجیب

شفقنا- در حالی که جهان به دلیل جنگ روسیه و اوکراین در خطر بحران غذایی احتمالی قرار دارد، ترکیه خود را برای پذیرایی از وزرای خارجه چند کشور در روزهای آینده آماده می کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه (AA) شنبه شب به وقت محلی گفت که این کشور در هفته جاری میزبان وزرای امور خارجه هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان، ترکمنستان، شمال کشور خواهد بود. مقدونیه و هلند روسیه و آلمان در آنجا حضور خواهند داشت و وزیران خارجه دو کشور دیگر نروژ و جمهوری ایرلند هفته آینده عازم ترکیه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از آغاز به کار فردا (دوشنبه) اولین سفر رسمی خود به ترکیه را انجام می دهد و در همان روز میزبان نشست سه جانبه این کشور خواهد بود. چاووش اوغلو و جیحون. بایراموف «و» رشید مردوف «وزرای خارجه ترکیه، آذربایجان و ترکمنستان خواهند بود.

سپس روز سه شنبه هفته جاری، بویار عثمانی، وزیر امور خارجه مقدونیه شمالی به ترکیه سفر می کند و روز بعد، چهارشنبه، ووپک هوکسترا، وزیر امور خارجه هلند برای شرکت در مراسمی وارد این کشور می شود. کنفرانس مشترک به نام “ویتبرگ”.

همچنین روز چهارشنبه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه قرار است در راس یک هیئت نظامی در آنکارا، پایتخت، درباره ایجاد یک گذرگاه امن از طریق دریای سیاه برای انتقال غلات از اوکراین گفتگو کند. وی با هیئت خود و مقامات نظامی وزارت دفاع ترکیه دیدار خواهد کرد.

پس از سفر لاوروف، آنال بوربوک، وزیر امور خارجه آلمان، پنجشنبه هفته جاری به ترکیه سفر خواهد کرد تا مانند امیر عبداللهیان، اولین سفر رسمی خود را از زمان تصدی این سمت به این کشور انجام دهد.

  تجهیزات نظامی جدید آمریکا وارد شمال سوریه شد

در همین حال وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با همتای آلمانی خود به جمهوری چک سفری رسمی خواهد داشت.

در همین حال، آنکن هووتفلد، وزیر امور خارجه نروژ و سیمون کاوانی، وزیر خارجه و دفاع ایرلند، قرار است هفته آینده به ویژه روز چهارشنبه وارد ترکیه شوند.

اخبار اصلی آناتولی را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید