افزایش همکاری های ایران و روسیه برای مبارزه با پولشویی

به گزارش شفقنا به نقل از وزارت دارایی و اقتصاد، در دیدار دبیر شورای عالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم جمهوری اسلامی ایران با یوری چیخانچین، رئیس سازمان Rosfinmonitoring Eurasia (EAG) در حاشیه 36- در نشست این گروه، روسیه از جمهوری اسلامی ایران خواست تا همکاری های بیشتر در زمینه مبارزه با پولشویی بین دو کشور را برای مدیریت تحریم های اعمال شده علیه ایران و روسیه افزایش دهد.

در این دیدار رئیس واحد اطلاعات مالی روسیه از هادی هانی رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد برای تعمیق همکاری ها به روسیه دعوت کرد.

چیخانچین، رئیس واحد اطلاعات مالی روسیه گفت: اعمال تحریم های غرب و آمریکا علیه روسیه دو کشور را به هم نزدیکتر کرده است و هر دو کشور به تجربه توسعه نیاز دارند. زیرساخت های فنی مبارزه با پولشویی را به اشتراک بگذارید

وی افزود: روسیه آمادگی دارد دانش سیستماتیک و فرآیند کشف و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را در اختیار ایران قرار دهد و از نظرات کارشناسی و فنی جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

هانی، رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد نیز از رویکرد طرف روسی استقبال کرد و بر ضرورت توسعه همکاری های دو کشور تاکید کرد.

  آخرین وضعیت پرونده آرمان عبدالعلی است

دیدگاهتان را بنویسید