اختصاص بودجه 100 میلیارد یورویی برای تقویت ارتش آلمان

به گزارش ایرنا، پارلمان آلمان به اصلاح قانون اساسی برای ایجاد صندوق 100 میلیارد یورویی برای تقویت ارتش این کشور رای داد. نمایندگان آلمان با 567 رای موافق، 96 رای مخالف و 20 رای ممتنع اصلاح قانون اساسی آلمان را تصویب کردند.

پیش از این اقدام، اعضای پارلمان آلمان به دلیل پایبندی به قانون صرف 2 درصد تولید ناخالص داخلی برای اهداف نظامی و دفاعی، به شدت مورد انتقاد اعضای ناتو قرار گرفتند.

آنال بایرباک، وزیر امور خارجه آلمان درباره اقدام دولت و پارلمان برای افزایش هزینه های نظامی گفت: در این مرحله، می توانیم به متحدان خود بگوییم که هر زمان که اروپا به ما نیاز داشته باشد، آماده خواهیم بود.

چند روز پس از تهاجم روسیه به اوکراین، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، نوسازی و احیای ظرفیت نظامی این کشور را اعلام کرد. شولتز گفت 100 میلیارد یورو برای این پروژه اختصاص خواهد داد.

روسیه تصویب این قانون در پارلمان اروپا را محکوم کرد و گفت که افزایش بودجه نظامی آلمان زبانی است که نازی ها در گذشته از آن استفاده می کردند.

شولتز انتشار بودجه نظامی برای نوسازی ارتش آلمان را گامی برای افزایش امنیت این کشور و متحدانش در ناتو توصیف کرد. وی به رسانه های آلمانی گفت: آلمان به زودی در کنار ناتو به بزرگترین ارتش اروپایی تبدیل خواهد شد.

  تیم ملی ایران - دوئل اعتبارسنجی تیم ملی کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید