من شک ندارم که انتقام خون شهید صیاد هدی را جنایتکاران خواهند گرفت

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) پیش از عزیمت به عمان برای سخنرانی با هدف این سفر با تبریک و تبریک به خانواده سرهنگ صیاد هدی و پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از خداوند متعال علو درجات اینجانب را مسئلت دارم. بی شک این جنایت نشان دهنده دست استکبار جهانی و مدافعان شکست خورده حرم است که می خواهند از این طریق ناامیدی خود را نشان دهند.

وی افزود: من بر تعقیب جدی این جنایت از سوی مقامات امنیتی تاکید می کنم و شک ندارم که انتقام خون پاک این شهید بزرگوار به دست جنایتکاران امری اجتناب ناپذیر است.

رئیس جمهور سفر به عمان را به دعوت هیتم بن طارق سلطان مومن دانست و گفت: روابط خوبی بین ما و عمان به عنوان یک دوست، برادر و همسایه وجود دارد. روابط سیاسی و تجاری بین ایران و عمان وجود دارد، بنابراین این سطح از روابط برای هر دو کشور قابل قبول نیست و تصمیم هر دو کشور افزایش سطح روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری است.

رئیسی گفت: روابط تجاری دو کشور قطعا می تواند توسعه یابد. در حوزه حمل و نقل، انرژی، گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت می توان روابط بیشتری را تعریف کرد. در این سفر تفاهم نامه هایی با همکاری دستگاه های مختلف اداری بین دو کشور امضا و بر اجرای آن نظارت می شود.

وی گفت: این سفر برای توسعه سیاست همسایگی بین ما و کشورهای همسایه بسیار مهم است و در این گفت وگوها در مورد روابط دوجانبه و توسعه آن، روابط منطقه ای بحث خواهیم کرد.

  مسیر تونل ایلام-ایوان-کلاجه دارای چهار تقاطع است

رئیس جمهور افزود: یک نکته محوری در منطقه این است که همکاری و گفتگو بین کشورهای منطقه می تواند امنیتی باشد و قطعا حضور نیروهای خارجی در این منطقه اصلا امنیتی نیست و می تواند باشد. آنها امنیت منطقه را تهدید می کنند.

وی افزود: مواضع و نکات مشترکی بین ما و عمان وجود دارد که قطعاً در این گفت‌وگوها مطرح خواهد شد و امیدواریم سیاست‌های دولت برای روابط با کشورهای دوست و همسایه توسعه یابد و گامی در جهت روابط حسنه با همسایگان باشد و ادامه یابد. گفت: رئیسی. بودن.

دیدگاهتان را بنویسید