سرعت کار در تولید مسکن به شدت کند است/ سازوکار مالیات بر مسکن خالی هنوز در دولت تعریف نشده است. نجف زاده در گفتگو با شفقنا

نجف زاده خبر عجیب

شفقنا عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید یک میلیون مسکن در سال می تواند التهابات بازار مسکن را کاهش دهد، گفت: بسیاری از شهرها و استان ها هنوز به مرحله عرضه زمین نرسیده اند. التهاب را در بازار مسکن افزایش داده است.

عادل نجف زاده در گفت وگو با خبرنگار شفقنا در خصوص قانون جهش مسکن اظهار داشت: تامین زمین رایگان در نقاط خوب کشور و استفاده از ظرفیت همه بانک های کشور از جمله مولفه هایی است که مجلس برای اجرای قانون جهش در نظر گرفته است. قانون می تواند فضای کسب و کار و اشتغال را در کشور تحریک کند، زیرا فعال شدن بخش مسکن می تواند برای 700 شغل ایجاد کند.

وی ادامه داد: با وجود روی کار آمدن دولت در ابتدا، اما در حال حاضر سرعت کار در تولید مسکن بسیار کند است و بسیاری از شهرها و استان ها هنوز به مرحله عرضه زمین نرسیده اند که باعث التهاب بیشتر در بازار مسکن شد. “

نماینده مردم هوی در مجلس گفت: فضای بازار، فضای عرضه و تقاضا است و عرضه کافی نداریم. الزامات دقیق نبود، زیرا من برنامه ریزی کردم تا بفهمم دقیقاً به چه تعداد خانه نیاز داریم و تولید 1 میلیون خانه ما را به آن افق خواهد برد. متأسفانه عدم همکاری بانک ها و عدم توجه راهبردی وزارت راه به مسکن موجب تأخیر در این زمینه شده است. دولت 9 ماهه است اما اتفاق جدیدی نیفتاده است و لازم است شخص رئیس جمهور وارد این موضوع شود و وضعیت را در شورای عالی مسکن سامان دهد.

  نظر آیت الله روحانی در مورد ازدواج با تراضی: لزوم توافق شفاهی

نجف زاده با بیان اینکه تولید سالانه یک میلیون خانه باعث کاهش شعله های بازار می شود، گفت: مالیات بر خانه های خالی که با وجود مصوبه مجلس هنوز سازوکار آن توسط دولت تعریف نشده است، در صورت اجرا موثر خواهد بود. علاوه بر این، در بحث سیمان، آهن و آرماتور هنوز مشکل داریم که همه اینها باید با هم ساماندهی شود تا هم بر تولید مسکن و هم اجاره بها نظارت شود.

وی در خصوص طرح مجلس برای ساماندهی بازار پروانه ها گفت: در کمیته طرحی به نام نظارت بر بازار اجاره را دنبال می کنیم و به دنبال این هستیم که این طرح تا روز چهارشنبه به صحن علنی شود و به تصویب برسد. بازار را کوچک می کند و نرخ رشد کنترل نشده اجاره بها را کنترل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید