امیر عبداللهیان: دولت به دنبال توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است

1401030202545715025370664 1 خبر عجیب

شفقنا- وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با معاون وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی تاکید کرد که دولت سیزدهم به دنبال توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

به گزارش شفقنا، کاندید مشگو دالامینی معاون وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی که برای برگزاری دهمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به تهران سفر کرده است، یکشنبه شب با حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. .

وزیر امور خارجه با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای روابط با آفریقای جنوبی قائل نیست و به ویژه اینکه دولت جدید به دنبال توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

امیر عبداللهیان در این نشست تاکید کرد که نگاه ویژه ای به آفریقای جنوبی در تهران دارد و دو کشور فرصت های بسیار خوبی برای جهش در روابط دارند و پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور در پرتوریا در سال جاری مهم خواهد بود.

وی همچنین از سیاست آفریقای جنوبی در قبال غرب آسیا و حمایت آن از مردم فلسطین قدردانی کرد.

خانم دلامینی معاون وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی نیز ضمن تشکر از فرصت این دیدار ابراز امیدواری کرد که در نشست کمیته مشورتی سیاسی مذاکرات خوب و سازنده ای در مورد موضوعات مختلف و نقشه راه انجام شود. سفر متقابل مقامات ارشد دو کشور برای مشاهده توسعه بیشتر روابط و همکاری های دو کشور تشریح خواهد شد.

خبر قبلیرئیس جمهور عازم عمان شد

  500 میلیون دلار کمک اقتصادی به اوکراین

دیدگاهتان را بنویسید