امروز ملت های مستضعف منطقه به جمهوری اسلامی امید زیادی دارند

به گزارش موج نیوز، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست بررسی ماموریت های راهبردی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در انقلاب مسیر پرتلاطمی را پشت سر گذاشتیم، گفت: ما از ابتدا درگیر سه پدیده شوم بودیم که اولاً توطئه بود. شروع شد و به اهداف خود نرسیدند، سپس به سمت تحریم رفتند و نتیجه ای نگرفتند و سپس به سمت تهدید استکبار رفتند.

وی افزود: امروز در دفاع مقدس از یک منطقه عملیاتی کوچک فراتر رفته ایم و امروز منطقه دریایی نیست که نتوانیم در آن عمل کنیم.

ایران یادآور شد: امروز ناوشکن ما در کنار همه تهدیدات دشمن، کشتی ها و کشتی ها را در دریا با قدرت اسکورت می کند. ما با جدیت پیگیر افزایش توان دریایی پیش بینی شده توسط فرمانده کل قوا هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: همه این موارد به دلیل تحرکی است که می توانیم در نیروی دریایی داشته باشیم. در توسعه سواحل مکران بیش از 12 سال است که این الزام از سوی رهبری انقلاب مطرح شده و بندری راهبردی در این منطقه تشکیل داده ایم که به گفته رهبری انقلاب مایه خیر و برکت برای منطقه مکران است.

وی افزود: اخیراً ناوشکن دنا را به عنوان آخرین دستاورد رزمایشی در شمال اقیانوس هند اعزام کردیم و نیروها انواع عملیاتی را که تفویض شده بود انجام دادند. حتی برای کشورهای دیگر، عدم اطمینان و حیرت وجود داشت که چگونه به چنین دستاوردهایی دست یافته ایم، حتی زمانی که تحت فشار زیادی بودیم.

ایران یادآور شد: خطوط حمل و نقل با قدرت های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد و کشتی های ما در این خطوط بارها به درخواست کشتی ها برای تامین امنیت و جلوگیری از دزدی دریایی پاسخ داده اند.

  ما آمادگی داریم تا حد امکان به دولت در جلوگیری از زمینه های فساد کمک کنیم

وی افزود: امروز ملت های مستضعف منطقه به جمهوری اسلامی امید زیادی دارند و همه عوامل موثر در این عرصه به درستی عمل کرده اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان تاکید کرد: امروز تجهیزات ما باید با دنیا برابری کند تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید