افراد رد طبقه بندی خانواده ها / «۹۰ درصد مستمری کارمندان تأمین اجتماعی» با پیش بینی اقدامات دولت به روز می شوند. اسماعیلی در گفتگو با شفقنا

16040493 919 خبر عجیب

شفقنا- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دهک های یارانه کاستی های زیادی دارند، گفت: اطلاع رسانی زیادی به من رسید که حتی در برخی موارد یارانه بازنشستگان و کسانی که وام ۳۰۰ میلیونی گرفتند. وزیر موافقت کرد و گفت: ما باید دهک های مردم را به روز کنیم.

اما اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا درباره افزایش مستمری ها گفت: در این زمینه دو موضوع وجود دارد. اول، حقوق بازنشستگی باید افزایش سالانه داشته باشد، مانند کارمندان، که اعمال می شود. اما موضوع مهم دوم ساماندهی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ​​است. سال گذشته با کمک دولت در زمینه همسان سازی حقوق، 90 درصد حقوق و فوق العاده مستمری بگیران کشور را با کارمندان یکسان کردیم.

وی ادامه داد: نقطه ضعف ما در ویژگی های مستمری بگیران تامین اجتماعی بود که منابع نداشتیم و در بودجه امسال 90 هزار میلیارد تن برای مستمری بگیران از سازمان تامین اجتماعی مصوب کردیم که اگر دولت برنامه خوبی داشته باشد، ما را در بودجه سال جاری به تصویب رساندیم. می توانند 90 درصد حقوق را با رعایت تامین اجتماعی با کارکنان دریافت کنند.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه دهک ها مشکلات زیادی دارند و از آنجایی که هیات مدیره مسئولیت رسیدگی به آن را واگذار کرده است، خبرهای زیادی به دست ما رسیده که حتی یارانه بازنشستگان و وام های 300 میلیونی هم پرداخت می شود. تومانی را که گرفته بودند در مواردی کاهش دادند و در صورت موافقت وزیر رفاه باید شاخص ها را به روز کنیم، بنابراین به دنبال جمع بندی هستیم و برای دهک های مختلف و تراز یارانه ها تعیین تکلیف می شود.

  پست اینستاگرامی سخنگوی دولت برای دیدار با خانواده شهید سید محمد جعفر حسینی

خبر قبلیگزارش تصویری: با محرومان; محله خشتی و فقیرنشین گلم زهی عرفشان

دیدگاهتان را بنویسید