رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: راهپیمایی پرچم در اورشلیم چالشی آشکار برای قوانین بین‌المللی است/ آمریکا فورا مداخله کند.

عباس خبر عجیب

شفقنا- تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به «راهپیمایی پرچم گردان» شهرک نشینان اسرائیلی در قدس اشغالی در 29 اردیبهشت ماه هشدار داد.

مقامات فلسطینی نسبت به حکم دادگاه اسرائیلی که به شهرک نشینان اجازه می دهد مراسم تلمودی را در صحن مسجد الاقصی انجام دهند، قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل هشدار داده اند.

وی با بیان اینکه بیت المقدس پایتخت ابدی فلسطین و مردم آن از جمله مسیحیان، مسلمانان، کلیساها و مساجد باقی خواهد ماند، از دولت آمریکا خواست برای توقف تجاوزات اسرائیل به کودکان فلسطینی و مقدسات آنها فورا مداخله کند. حقیقت و ثبات فلسطین در سرزمین آنها باقی خواهد ماند و بخشی از این خاک پاک نادیده گرفته نخواهد شد.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود که تمامی فرماندهان امنیتی برگزاری راهپیمایی پرچم در اورشلیم در سال جاری را تایید خواهند کرد.

تنش بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی ها در هفته گذشته پس از یک سری حملات مرگبار در اسرائیل و عملیات نظامی در کرانه باختری افزایش یافته است.

یکی از سازمان دهندگان تظاهرات صهیونیستی روز چهارشنبه به کن گفت که راهپیمایی پرچم در اورشلیم یک اقدام “تحریک آمیز” نیست.

او گفت که این تظاهرات در پاسخ به پرتاب سنگ توسط فلسطینیان به اتوبوس حامل یهودیانی بود که تصمیم گرفته بودند به سمت دیوار ندبه حرکت کنند. البته فلسطینی ها گفتند پلیس اسرائیل با اجازه ورود گروهی از شهرک نشینان صهیونیست به صحن مسجد الاقصی آنها را تحریک کرده است.

بر اساس گزارش ها، بیش از 150 فلسطینی در درگیری با نیروهای اسرائیلی در روزهای جمعه و یکشنبه در داخل و اطراف صحن مسجد الاقصی زخمی شدند.

  وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: اخذ مجوز برای استخدام 34 هزار معلم در مناطق مرزی و عشایری

اعلام راهپیمایی پرچم در بیت المقدس در حالی است که دولت ائتلافی اسرائیل در پی تصمیم فهرست متحد عربی مبنی بر تعلیق عضویت خود در ائتلاف تهدید به فروپاشی می شود.

این خبر را در هنر عربی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید