نمایندگان مستقل پارلمان عراق تیمی را برای خروج از بن بست سیاسی تشکیل داده اند

خبر عجیب

شفقنا- تعدادی از نمایندگان مستقل پارلمان عراق که هفته گذشته طرحی را برای خروج از سیاست پیشنهاد داده بودند، تیم مذاکره کننده ای را با دو کشور بحران زده ائتلاف امنیت داخلی و کمیته هماهنگی شیعی تشکیل دادند. » برای پایان دادن به بحران.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، تعدادی از نمایندگان مستقل پارلمان عراق یکشنبه گذشته طرحی از نوع خود را خارج از دو طرف بحران سیاسی عراق پیشنهاد کردند که شامل هفت بند کلیدی برای پایان دادن به بحران است. دولت جدید است.

حسین عرب، نماینده پارلمان عراق و عضو فراکسیون مستقلین در این خصوص گفت: ما یک ابتکار واقعی برای حل بحران سیاسی کنونی پیشنهاد کرده‌ایم و اگر شورای هماهنگی و ابتکار صدر رسمی بود، تبدیل می‌شد. روشن است و اگر ابتکار آنها واقعی و ملی باشد، ابتکار ما را خواهند پذیرفت.

عرب تاکید کرد: یک ابتکار مستقل برای جلب رضایت هر دو طرف تدوین شده است. بنابراین تلاش می کنیم دولت، دولت اکثریت سیاسی یا دولت توافقی نداشته باشیم، بلکه تلاش می کنیم دولت بعدی را دولت ملی و فراگیر اکثریت کنیم و هر گروهی می خواهد مشارکت داشته باشد و همه. می خواهد مخالفان را بگیرد.

وی گفت: فراکسیون مستقلین اسامی تیم مذاکره کننده خود را مشخص کرده و به زودی مذاکرات را با کشورهای بحران زده بر اساس اصول ملی و برای رفع موانع تشکیل دولت جدید آغاز خواهیم کرد.

در همین راستا، فراکسیون صدر که اخیراً اعلام کرده بود 30 روز است که گزینه اپوزیسیون ملی را دنبال کرده است، نسبت به موفقیت این ابتکار مستقل ابراز تردید کرد و آن را “بی معنی” خواند و به نقل از یکی از اعضای خود. فرصتی برای تشکیل دولت است و مشخص است که آنها با یکدیگر توافق نداشتند و نتوانستند جناحی تشکیل دهند.

  تحویل سال نو در گلستان شهدا با ویژه برنامه 19:03

عضو فراکسیون صدر که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد: دست فراکسیون صدر روی همه است و ما با ابتکار مستقلین و هرگونه ابتکار برای عبور از بحران سیاسی مخالف نیستیم. یک ابتکار ملی است بر اساس تشکیل دولت اکثریت ملی. ما اجازه حضور افراد فاسد را در دولت بعدی نمی دهیم.

در مقابل، شورای هماهنگی شیعیان بر اهمیت ادامه طرح ابتکارات برای عبور از بحران تاکید کرد.

آیت الله المظفر، سخنگوی ائتلاف النصر گفت: همه جناح های سیاسی باید با ابتکارات خود برای خروج از بن بست سیاسی و سیاست پیوستن به ائتلاف های نامتعادل و اتخاذ روش شکستن اراده، مشارکت واقعی و جدی داشته باشند. «مفید خواهد بود و منجر به تشکیل دولتی قدرتمند که نتواند منافع شهروندان را برآورده کند، نخواهد شد.

یکی از بندهای ابتکار نمایندگان مستقل این است که نخست وزیر آینده باید حق داشته باشد در تصمیم گیری های خود مستقل باشد و برنامه جامعی برای مبارزه با فساد و بهبود وضعیت خدمات، پایان دادن به همه فعالیت های مسلحانه و اجرای قانون داشته باشد. برای همه.

در آخرین انتخابات پارلمانی عراق 43 نفر به تنهایی و بدون حضور در لیست احزاب و ائتلاف ها وارد پارلمان شدند.

این خبر را در العربی الجدید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید