شناسایی موارد “آبله میمون” در سوئیس و هلند

1401022513022615625328414 خبر عجیب

شفقنا- مواردی از بیماری «آبله میمون» در سوئیس و هلند کشف شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، مقامات بهداشتی سوئیس روز شنبه اعلام کردند که اولین مورد ابتلا به ویروس آبله را در این کشور شناسایی کرده اند. متبله مردی در کانتون برن بود. مقامات بهداشتی شهر می گویند که این مرد ویروس را از خارج منتقل کرده است.

به گفته مقامات سوئیسی، فرد مبتلا به دلیل مشکلات پوستی به پزشک مراجعه کرد که در تشخیص های اولیه ویروس آبله میمون مشخص شد. پزشکان سوئیسی گفتند که بیماری در حال پیشرفت مطلوب است.

موارد مشابهی از ویروس آبله میمون در هلند گزارش شده است. مقامات بهداشت هلند روز شنبه، یک روز پس از تایید اولین مورد، موارد بیشتری از آبله میمون را اعلام کردند.

موسسه ملی بهداشت هلند (RIVM) در بیانیه ای اعلام کرد: ما چندین بیمار مبتلا به آبله میمون را در هلند شناسایی کرده ایم.

این موسسه آمار دقیقی از ابتلا به ویروس آبله میمون در کشور منتشر نکرده است.

با کاهش مبتلایان به همه‌گیری کووید-19 در سراسر جهان و برخی کشورها محدودیت‌های عروق کرونر از جمله پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را حذف می‌کنند، ویروس دیگری به نام آبله میمون در حال گسترش است و باعث نگرانی در سراسر جهان می‌شود.

مقامات بهداشتی در اروپا، ایالات متحده و استرالیا در حال بررسی شیوع آبله میمون هستند. بیماری نادری که در آفریقا شایع است. از آنجایی که برخی از موارد آبله با سفر از آفریقا مرتبط است، تصور می‌شود که عفونت‌های اخیر به جوامع آفریقایی سرایت کرده است و خطر شیوع جهانی را افزایش می‌دهد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جمعه یک جلسه اضطراری برای رسیدگی به نگرانی ها و نگرانی های بیش از 100 نفر در اروپا تشکیل داد.

  قائم مقام تاج در تهران: تعداد فوتی ها در روز 30 نفر است/ تمایل به کاهش تاج در پایتخت

دیدگاهتان را بنویسید