حضور 1180 زائر اهل کوم برای حج امسال

به گزارش خبرگزاری موج قم، شما می توانید آن را انجام دهید وی گفت: زائران کومی حج تمتع امسال در قالب 10 کاروان با ظرفیت های مختلف، 85 نفر، 115 نفر و 135 نفر از بیست و سوم خرداد به سرزمین وحی اعزام می شوند.

وی با اشاره به اینکه سفر حج امسال بین 25 تا 30 روز است، گفت: از 10 کاروان اعزامی به حج امسال پنج کاروان از مدینه قبل و پنج کاروان بعد از مدینه بوده و با توافق تمام پروازها انجام می شود. شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) آماده است.

وی افزود: امسال طبق شرایط اعلام شده از سوی عربستان، زائران زیر 65 سال به حج مشرف می شوند و تکمیل ثبت نام و انتخاب کاروان برای شرکت در حج برای تکمیل سه نوبت واکسن ضروری است. “

مدیر حج و عترت قم ادامه داد: البته در این راستا با توجه به اینکه برخی از زائران با واکسن برکت واکسینه شده اند و این واکسن در سبد واکسن عربستان نیست، زائران نیاز به دریافت 2 دوز واکسن سینوفارم یا استرازنکا دارند. مابقی در ایران برای تزریق است.

وی به زائران (زائرانی که واکسن برکات را دریافت کرده اند) توصیه کرد که دوز فوری سینوفارم یا آسترازنکا تزریق کنند و تزریق همان دوز واکسن های مذکور برای اعزام زائران کافی است، اما در صورت عدم توافق باید تزریق شود. دوز دوم

وی با اشاره به اهمیت سلامت زائران برای اعزام به حج، افزود: معاینات پزشکی زائران در حج امسال با کمک سه پزشک معرفی شده از سوی مرکز پزشکی حج انجام می شود و به سرعت تکمیل می شود.

  ادامه بررسی آیین نامه داخلی کمیسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان

اسکندری در ادامه با اشاره به اینکه تعداد ماموران اعزامی به حج بستگی به تعداد اعضای کاروان دارد، گفت: در کاروان های 85 نفره کاروان ها شامل سه نفر، یک فرماندار، یک کاروان معاون و یک روحانی کاروان هستند. و در کاروان های 135 نفره یک خدمه به این عوامل اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید