بلینکن و شرمن با معاون وزیر دفاع عربستان دیدار کردند

بلینکن خبر عجیب

شفقنا- وزیر امور خارجه و معاون وزیر امور خارجه آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان درباره یمن، ایران و اوکراین گفت وگو کردند.

به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امروز به دیدار وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه و خالد بن سلمان آل سعود معاون وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن پیوست.

در ادامه این بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه و معاون دبیرکل وی قویا از آتش بس مورد توافق سازمان ملل حمایت کردند و سایر تحولات یمن از جمله از سرگیری پروازهای تجاری از صنعا و واردات سوخت به یمن از بندر حدیده را بررسی کردند. آنها در عین حال بر لزوم افزایش فوری دسترسی به تعز و سایر شهرهای خط مقدم جنگ تاکید کردند.

وزارت خارجه افزود: آنها در کنار معاون وزیر دفاع هستند.[عربستان سعودی] آنها از تعهد قوی ایالات متحده به تقویت قابلیت های دفاعی عربستان سعودی، تلاش های این کشور برای مقابله با تهدید ایران و اهمیت حفظ حمایت قوی بین المللی از اوکراین صحبت کردند.

وی در پایان بیانیه‌ای گفت: «آنها همچنین درباره مدیریت فشار بر بازارهای جهانی انرژی ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین و مسائل حقوق بشر و همچنین موضوعات حقوق بشر و پیشرفت عربستان سعودی تحت برنامه چشم‌انداز 2030 گفتگو کردند».

  شفقنا آینده / گفتگوهای وین; مرتضی مکی: بعید است آمریکا دوباره توافق را زیر پا بگذارد/ بعد از احیای برجام شاهد شوک اقتصادی در ایران خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید