برگزاری جشنواره ایده های فناورانه در کوم

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی اقبالی وی روز شنبه در نشست خبری گفت: جهاد، تبیین و امید آفرینی از طریق جشنواره ها یکی از اهداف بسیج دانش آموزی استان کوم است.

دبیر اجرایی جشنواره ایده های فناورانه گفت: بر اساس سیاست های کلان کشور باید تعداد شرکت های دانش بنیان از 6 هزار شرکت فعلی به 12 هزار شرکت افزایش یابد و کوم باید سهم بالایی در مالکیت شرکت های فناوری و خلاق داشته باشد. .

وی ادامه داد: تحقق شعار سال، ارتقای نقش دانشگاه ها در جذب و استخدام نخبگان، ترویج اندیشه در جامعه، ایجاد نشاط و شادابی در پژوهش، گسترش فرهنگ خلاقیت و فناوری، زمینه سازی برای ابتکار دانشجویان و نوآوری و توسعه فرهنگ کارآفرینی یکی از اهداف اصلی این جشنواره است.

اقبالی گفت: فراخوان این جشنواره از 12 خرداد ماه آغاز و تا 10 شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می توانند آثار خود را در زمینه های مهندسی و فنی در سامانه ارسال کنند، به زودی اعلام می شود. .

دبیر اجرایی جشنواره ایده های فناورانه خاطرنشان کرد: اختتامیه این جشنواره ۱۳ آبان ماه سال جاری در دانشگاه فردیس فارابی تهران در قم برگزار می شود.

رئیس دانشکده های فارابی دانشگاه تهران در این نشست خبری با اشاره به شعار سال گفت: دانشگاه های امروز کشور را دانشگاه های نسل پنجمی می نامند و دانشگاه ها باید با پرداختن به مردم نسبت به انسان سازی و ایجاد امید در جامعه اقدام کنند. به مسئولیت اجتماعی

حمید زارع با تاکید مجدد بر اهمیت امید آفرینی در دانشگاه ها، ادامه داد: دانشگاه ها باید با ایجاد امید و انگیزه، جوانان و نخبگان را برای توسعه و پیشرفت کشور جذب و انگیزه دهند.

  عضو هیئت رئیسه مجلس: مشخص نیست استیضاح وزرا چه زمانی اعلام شده است

دیدگاهتان را بنویسید